پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آیت الله نورمفیدی در دیدار با کارگزاران استان گلستان

روحانیون و مدیران کاروانها باید برای نمایان ساختن فلسفه اصلی حج تلاش کنند.

روحانیون و مدیران کاروانها باید برای نمایان ساختن فلسفه اصلی حج تلاش کنند.
به مناسبت هفته بزرگداشت هفته حج مدیر حج وزیارت استان گلستان و عوامل حج تمتع 1393 با حضرت آیت اله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دیدار نمودند . در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به جنایات گروه تروریستی داعش در عراق تاکید کرد: آنها نه تنها مسلمان نیستند، بلکه از هر درنده ای درنده تر هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، آیت ا... سیدکاظم نورمفیدی، در دیدار مدیر جدید حج و زیارت استان گلستان و عوامل حج تمتع اظهار داشت: هر مسلمان آگاه و دلسوز نسبت به این موضوع که آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی به عنوان دشمنان اسلام درصدد اختلاف و درگیری بین شیعه و سنی برای از بین بردن اسلام هستند.

وی افزود: مسلمانان  باید از خواب غفلت بیدار شده و با شعور خود از گرفتار شدن در دام دشمن و شیطان جلوگیری کنند و  در برابر این صدمات بعد از مساله توحید به مساله مهم و ارزشمند وحدت توجه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: وحدت، مساله ای است که امام راحل و ر هبر معظم انقلاب بارها بر آن تاکید داشته اند و ما باید این به این اصل مهم توجه جدی داشته باشیم.

آیت ا... نورمفیدی ادامه داد: نباید از یاد ببریم هر مسلمانی پیرو عقاید خود است، اما مشترکات زیادی بین همه ما وجود دارد و باید نسبت به این موضوع تاکید کنیم.

به گفته وی، همه ما بنده پروردگار هستیم، قرآن، کتاب مشترک ماست، پیامبر گرامی اسلام (ص) و احکام دینی را قبول داریم و همه ما هم نماز می خوانیم و روزه می گیریم؛ لذا باید با تکیه بر این مشترکات در راستای وحدت شیعه و سنی گام برداریم.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیروزی مقاومت فلسطین در جنایات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که با شهادت 500  نوزاد و کودک همراه بود، گفت: با وجود اینکه مردم غزه اهل سنت هستند، اما در سطح جهانی، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور شیعه مذهب، بیشترین حمایت را از آنها به عمل آورد تا جاییکه خودشان به صورت رسمی از مقام معظم رهبری به خاطر این حمایت ها تقدیر کردند.

آیت ا... نورمفیدی افزود: رویکرد جمهوری اسلامی ایران این است که به دور از نگاه های متعصب مذهبی، به وظیفه خود در حمایت از مسلمانان عمل کند.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برگزاری یک مراسم گسترده جهانی در سرزمین وحی که زائران از سراسر دنیا در آن حضور دارند، بیانگر نقش و جایگاه وحدت مسلمین در دین مبین اسلام است.   

امام جمعه گرگان ادامه داد: چنین تجمعی نشاندهنده جنبه عبادت و بندگی ذات اقدس الهی و بیانگر این است که دین اسلام، خاتم ادیان به شمار می آید.

آیت ا... نورمفیدی با اشاره به اینکه در سفر حج باید به دنبال رسیدن به مقام وصل الهی باشیم، اظهار داشت: پروردگار در ذهن ما وجود دارد، اما این حضور باید در مراسم معنوی حج، تجلی یابد.

وی با بیان اینکه اگر پروردگار به دل بیاید در اعمال دنیا و آخرت ما اثرگزار خواهد بود، تاکید کرد: همه زائران باید سفر معنوی به سرزمین وحی به دنبال  بهره مندی از عنایات ذات اقدس الهی و جلوه رحمانی آن باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان درادامه با اشاره به اینکه علاوه بر روحانیون کاروان ها ، مدیران نیز مسئول هستند، افزود: آنها باید فردای قیامت پاسخگوی تلاش خود برای متوجه ساختن زائران به هدف اصلی حج باشند.

آیت ا... نورمفیدی خاطرنشان کرد: زائر باید به وظایف بندگی خود در این سفر آشنایی کامل داشته باشد و بداند حج، مرکز اوج تجلی بندگی پروردگار است و دراین راستا، علاوه بر روحانیون، مدیران کاروان ها باید برای نمایان ساختن فلسفه اصلی حج تلاش کنند.

وی خطاب به مدیران و عوامل حج اظهار داشت: زحمات شما برای زائران حرم امن الهی ذخیره دنیا و آخرت است، لذا باید با خدمت به زائران بیت ا... الحرام و توجه به نکته اساسی حج (جلوه بندگی ذات اقدس الهی) به دنبال توشه آخرت خود باشید.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری مراسم تجدید میثاق بندگی پروردگار و برادری مسلمین در سرزمین مقدس منا گفت:  اینکه استان گلستان در حرکتی  ابتکاری، روز 11  ذیحجه در این سرزمین مقدس، میزبان زائران شیعه و سنی سایر استان ها می شود، بیانگر اهمیت و توجه مردم استان به مسئله وحدت و انسجام شیعه و سنی و تقریب مذاهب است.

آیت ا... نورمفیدی تاکید کرد: برگزاری این همایش، یکی از جلوه های وحدت آفرین حج و نشاندهنده الگو بودن استان گلستان در وحدت شیعه و سنی است.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای مدیر جدید حج و زیارت استان گلستان، برنامه ریزی و توجه به نظم را در اعزام کاروان ها به سفر معنوی حج و عتبات و رسیدن به اهداف عالیه سازمان حج و زیارت کشور ضروری دانست.

رضا درگاهی، مدیر جدید حج و زیارت استان گلستان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مدیریت گفت:کاروان های حج استان با یک هزار و 836زائر، 69 نفر عوامل و در قالب 14 کاروان، 22 شهریورماه جاری با هواپیمای سعودی از فرودگاه گرگان به مقصد مدینه منوره اعزام می شوند و از بیستم مهرماه به میهن اسلامی بازمی گردند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.