پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

بازدید مهندس اوحدی از کارگاه بافت قالی اعتاب مقدسه در کاشان

بازدید مهندس اوحدی از کارگاه بافت قالی اعتاب مقدسه در کاشان

به گزارش روابط عمومی اداره حج و زیارت کاشان، مهندس اوحدی ریاست سازمان حج و زیارت روز سه شنبه، یازدهم شهریورماه از كارگاه‌هاي قالي بافي عتبات عاليات در كاشان بازديد به عمل آورند.

طي اين بازديد كه با همراهي حجت الاسلام شهسواری، مدیرکل روابط عمومی و حوزه ریاست برگزار شد،سید محسن واجدی مسئول مجموعه کارگاه های بافت قالی اعتاب مقدسه این شهرستان، گزارشی از روند فعالیت ها و فلسفه تشکیل این کارگاه و تاثیرات معنـوی آن در روحیه ی بافندگان و ایجاد اشتغال آنان ارائه نمود

واجدی تصریح کرد : تنها مرکز تولید فرش عتبات عالیات استان اصفهان پنج کارگاه قالی‌بافی کاشان است که به دلیل وجود هنرمندان متخصص و با تجربه و استفاده از الیاف و ابزار اعلی در تولید فرش، بی گمان نمونه این فرش‌ها به راحتی در کشور قابل دسترس نیست.

وی در پایان گزارش خود در حضور ریاست سازمان حج و زیارت از حضور بیش از یک‌هزار هنرمند مشغول به فعالیت که تاکنون بالغ بر 3 هزار و 500 مترمربع فرش تولید کرده‌اند خبر داد.

مهندس اوحدی ریاست سازمان حج و زیارت نیز بعد از بازديد از دارهاي قالي ويژه حرم حضرت علي (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات صورت گرفته توسط مسئولین و دست اندکاران، يك فرش دست بافت ويژه حرم حضرت اباعبدالله (ع) را كه كار بافت آن پايان يافته بود را از دار قالي جدا نمود.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.