پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خبر داد :

کاروان‌های دانش‌آموزی همراه والدین به عتبات اعزام می‌شوند

کاروان‌های دانش‌آموزی همراه والدین به عتبات اعزام می‌شوند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعزام دانش‌آموزان به عتبات از آبان ماه گفت:‌دانش‌آموزان دختر به همراه مادر و دانش‌آموزان پسر به همراه پدر اعزام می‌شوند و قبل از اعزام شرایط کشور عراق به لحاظ سطح امنیت بررسی می‌شود.

حمیدرضا کفاش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی تسنیم در پاسخ به این پرسش‌" اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات از چه زمانی آغاز می‌شود و با توجه به وضعیت کنونی عراق آیا تدابیر ویژه‌ای برای اعزام‌ها به عتبات اندیشیده‌اید؟" اظهار داشت:‌ تفاهمنامه‌ای میان آموزش و پرورش و سازمان حج و زیارت منعقد شد که بر این اساس 5 هزار سهمیه برای اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

وی افزود: اعزام دانش‌آموزان به عتبات از آبان آغاز می‌شود اما قبل از اعزام، شرایط کشور عراق بررسی شده و اگر ضریب امنیت بالا بود اقدام به اعزام گروه‌های دانش‌آموزی می‌کنیم البته دانش‌آموزان دختر به همراه مادر و دانش‌آموزان پسر به همراه پدر به عتبات اعزام می‌شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: اعزام دانش‌آموزان به عتبات به صورت هوایی است و اگر شرایط امنیتی کشور عراق مناسب نبود کاروان‌های دانش‌آموزی را به این کشور اعزام نخواهیم کرد.

کفاش گفت: دانش‌آموزان عضو تشکل‌ها و دانش‌آموزان ممتاز در اولویت اعزام به عتبات قرار دارند و سازمان حج و زیارت اعلام کرده است که اگر 5 هزار سهمیه‌ای که به دانش‌آموزان اختصاص داده‌اند،‌تکمیل شد این آمادگی را دارند تا ظرفیت را افزایش دهند.

وی درخصوص اعزام دانش‌آموزان به حج عمره گفت:‌حج عمره دانش‌آموزی، ویژه پسران است چرا که عربستان مدتی است از پذیرش دانش‌آموزان و دانشجویان دختر ممانعت می‌کند. سهمیه‌ای که برای عمره در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد 2 هزار و 600 نفر است ولی ما درخواست افزایش این سهمیه به 6 هزار نفر را ارائه کرده‌ایم که بعد از حج تمتع  درخواست آموزش وپرورش در شورای عالی حج مطرح می‌شود و در صورت تصویب افزایش سهمیه را  شاهد خواهیم بود و از اسفند اعزام دانش‌آموزان به حج عمره آغاز می‌شود.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.