پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر در مراسم بدرقه نیروهای ستادی و بعثه مدینه

همكاري مناسبي بين‌ ايران و عربستان جهت برگزاري حج در جريان است

همكاري مناسبي بين‌ ايران و عربستان جهت برگزاري حج در جريان است

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر در مراسم بدرقه نیروهای ستادی و بعثه مدینه در هتل قصرالدخیل اظهار کرد: به شکرانه اینکه نعمت خدمتگزاری زائرین نصیب ما شده است وظیفه داریم با تمام وجود وظایف خود را برای خدمت به زائرین انجام دهیم

سرپرست حجاج ايراني با توجه به کاهش نیروهای ستاد و بعثه برای اعزام بیشتر زائرین افزود :اعضای ستاد وبعثه با کار کیفی بیشتر این کمبود نیرو را جبران کنند.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت: در دیداری که با رهبر معظم انقلاب داشتم ، ایشان ابراز امیدواری کردند حج امسال به خوبی و با بهره گیری از همه ظرفیتها انجام شده و پایان پذیرد.

سرپرست حجاج ایرانی با توجه به شعار حج امسال گفت: با توجه به سخنان بسيار مهم رهبر معظم انقلاب در ديدار كارگزاران حج، دو موضوع اتحاد امت اسلامي و فلسطين، اصلي‌ترين مسائل جهان اسلام است و قطعا در حج ما به همين امور مي‌انديشيم.
وی افزود: امروز شرایط جهان اسلام، شرایط خطرناکی است . فتنه افراطی گری در جهان اسلام لطمه شدیدی به جهان اسلام وارد کرده است و ممکن است طرفداران این فکر بخواهند حرکاتی انجام دهند. لذا باید با تمسک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در نمازهای جماعت در سرزمین وحی و همنشینی با مسلمانان دنیا در ایجاد بستر اتحاد اسلامی و وحدت مسلمین تلاش کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر خاطرنشان کرد : در بعثه شورای افتای اهل سنت وجود دارد و کاروانهای شیعه و سنی از امکانات یکسان بهره می گیرند . طبیعی است که شیعیان و پیروان مکتب اهل بیت و همچنین زائران اهل سنت که از ایران عازم سرزمین وحی می شوند وظیفه دارند برای مقابله با این حرکت شیطانی تلاش کنند و مراقب باشند فتنه گران از ما سوء استفاده نکنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: همكاري مناسبي بين‌طرفين براي برگزاري هرچه بهتر حج در جريان است. در این چند ماه اخیر گامهای خوبی در جهت توسعه و تحکیم روابط دو کشور ایران و عربستان برداشته شده و امیدواریم این دو کشور بیشتر بتوانند برای تعالی و رشد کشورهای اسلامی بهره ببرند..تلاش ما بر این است که در محیط عربستان به گونه ای عمل شود تا نظام جمهوری اسلامی ایران در بین امت ها و ملتها سربلند و سرافراز باشد لذا از رسانه ها می خواهیم به مسائل اختلاف برانگیز دامن نزنند.

سرپرست حجاج ایرانی اضافه کرد: در روزهای اخیر شاهد بودیم که مفتی اعظم عربستان موضع گیری بسیار جدی و محکمی علیه داعش و گروه های تکفیری داشت و مقامات عربستان سعودی نیز چنین موضعی دارند و بسیاری از کشورهای اسلامی موضع تندی نسبت به این تندروی ها دارند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ادامه داد: با عنایت به فضای صمیمی همکاری بین بعثه و سازمان که مانند دو بال یک پرنده در کنار هم به زائرین خدمت می کنند لازم است تا نهایت تلاش خود را در رفع مشکلات به کار گیرند و اگر امکان رفع آن در سال جاری وجود ندارد برای سال آینده برای رفع آن برنامه ریزی کنند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.