پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اوضاع پروازها ، خیام ، قربانی ومیزان رضایتمندی زائرین در نشست مدیران ستادی مکه مکرمه

اوضاع پروازها ، خیام ، قربانی  ومیزان رضایتمندی زائرین در نشست مدیران ستادی مکه مکرمه

جلسه هماهنگی مسئولین ستاد مکه مکرمه با حضور رئیس سازمان حج و زیارت در هتل دارهادی برگزار شد و مدیران ستادی گزارش های حوزه کاری خود را بیان کردند

مسعود مجردی رئیس ستاد مکه مکرمه وضعیت خیام و محیط های منا و عرفات و رسیدگی های قبل از ایام تشریق امسال را خوب و به موقع توصیف کرد و گفت : مسئولان ایرانی که قرار است در مکاتب هشت گانه منا و عرفات مستقر شوند آموزشهای لازم را دیده اند.

حسن سرخوش مدیر کل پذیرش و اعزام آمار زائرین حاضر اعزام شده را 51 هزار نفر اعلام کرد و گفت: مجموعا تا کنون 148 پرواز زائران ایرانی را به مدینه و جده منتقل کرده است که 102 پرواز برای کاروانهای مدینه قبل و 46 پرواز به ظرفیت 17577 نفر زائران مدینه بعد را به فرودگاه جده منتقل کرده است .

وی میانگین تأخیرهای پروازها را 34 دقیقه اعلام کرد و افزود : 13 هزار زائر باقیمانده از ایستگاههای پروازی اردبیل ، بندرعباس ، بوشهر ، کرمان ، رشت ، زاهدان ، زنجان و یزد ظرف روزهای آینده به مقصد جده حرکت خواهند کرد .

ناصر حویزاوی مسئول طرح قربانی نیز گزارشی از روند کار قربانی و بازدید از مزرعه دام های مورد استفاده در حج امسال و توزیع کوپن های قربانی ارائه کرد

همچنین عباس ایزدی مسئول ارزشیابی با اشاره به خدمات اجرایی و رفاهی سازمان و مرکز پزشکی در مقطع مدینه قبل تصریح کرد : امسال بین 10 تا 15 درصد میزان رضایتمندی زائران از خدمات بهداشتی و فرودگاهی و و تغذیه و تدارکات و نقل و اسکان افزایش یافته است .

سپس مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت پیرامون فرصت ارزشمند حضور زائران جانباز در حج وآثار معنوی آن بر رفتار خادمان حجاج و ضرورت بینش عمیق تر نسبت به خدمات این یادگاران دفاع مقدس سخن گفت و فرارسیدن هفته دفاع مقدس را مناسبت خوبی برای اظهار قدردانی از این چهره های ماندگار و تثبیت و ترویج فرهنگ پایدار ایثار و شهادت در نسل های آینده دانست و اظهار کرد : رضایت 98 درصدی حجاج ایرانی از خدمات سازمان توفیق بزرگی برای خدمتگزاران زائران است که باید این روند حفظ شود.

مهندس اوحدی ضمن اشاره به افزایش اقلام تدارکاتی مورد نیاز حجاج از داخل کشور خاطرنشان کرد: افزایش استفاده از اقلام ایرانی از 22 قلم به 56 قلم یک ارزش قابل ذکراست که مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است.

رئیس سازمان حج و زیارت به ضرورت رفع سریع مشکلات اشاره ازمسئولان ذیربط خواست مشکلات زائران را فورا و در همان لحظه پیگیری و حل کنند

وی از تشکیل هفت کارگروه تخصصی برای برنامه ریزی حج و عمره آینده خبر داد و گفت : این کارگروهها نعمتی بزرگ برای بهره برداری از افکار و ایده های صاحب نظران با تجربه در جهت آسیب شناسی و بهبود امور جاری است.

وی همچنین عنوان کرد: امسال یک گارگروه به نام صیانت از حقوق زائران ایرانی جهت حفظ حقوق زائران و پیگیری حوادث و امور کنسولی و قراردادها تشکیل شده که برای حفظ منافع زائران مؤثر و مفید خواهد بود

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.