پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مهندس اوحدی در همایش روحانیون کاروان ها:

برای حج و عمره بعدی از نظر تأمین منابع ارزی مشکلی نداریم

برای حج و عمره بعدی از نظر تأمین منابع ارزی مشکلی نداریم

در آستانه ایام تشریق همایش روحانیون کاروانها در محل بعثه مقام معظم رهبری در هتل دارهادی برگزار شد

مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در این همایش با تأکید بر اینکه خدمات سازمان حج و زیارت با خدمات فرهنگی و آموزشی و نظارتی کاملا مرتبط است ، خطاب به روحانیون کاروانها گفت :این خدمات یک منظومه و سیستم و فرایند هستند که خروجی آنها منتهی به رضایت و گوشه گیری معنوی مردم خواهد بود.

مهندس اوحدی به نظم و معنویت در دعای کمیل مدینه اشاره کرد و افزود : نقش به سزای روحانیون کاروانها در برقراری این نظم کاملا مشهود بود. در ملاقات با امیر مدینه ، ایشان از نظم و شکوه دعای کمیل مدینه یاد کردند که موجب عزت و سربلندی است.

رئیس سازمان حج و زیارت مدیریت در حج را یک مدیریت فرابخشی دانست و گفت: برخی مسائل و مشکلات واقعا در اختیار ما نیست و تابع عوامل و شرایط بیرونی است و دستگاههای متعددی در ایران و عربستان ممکن است دخیل باشند مانند نحوه ویزای حج عربستان که برای برخی کشورها بحران ایجاد کرد اما به لطف خدا با مدیریت سازمان و همکاری ارگانها برای ما مشکل ایجاد نشد .

وی افزود : در مدیریت فرابخشی حج باید حتی الامکان عوامل مؤثر متعدد و پراکنده را به یک وحدت و انسجام برسانیم تا نظم بهتر و خدمات بیشتر بدهیم که اتفاقا بین سازمان و بعثه و مرکز پزشکی این یکپارچگی وجود دارد . در مدیریت فرابخشی عنصر زمان خیلی اهمیت دارد ، ما باید بر زمان حاکم شویم تا بتوانیم برنامه ریزی کنیم

اوحدی با بیان اینکه درمدیریت از نوع فرابخشی نیاز به مشارکت پذیری و خرد جمعی و نقد و بهره برداری از ایده ها و نظرات است تا بر پراکندگی ها غلبه کنیم گفت : کارگروههای تخصصی با حضور صاحبنظران حوزه های مختلف تشکیل شد . یکی از ان کمیته ها کارگروه تخصصی صیانت از حقوق زائر است . الان حجاج کشورهای دیگر با اینکه خدمات نازلتری نسبت به ما می گیرند ،قیمت بیشتری می پردازند. همچنین در حج سالجاری 20 درصد نیروهای ستاد و بعثه کاهش یافت که به جای آنها زائران درنوبت مشرف شدند.

مهندس اوحدی با تأکید بر آنکه بحران تأمین و انتقال ارز جهت اجرای عملیات حج آزار دهنده و سنگین بود ، تصریح کرد : امروز به لطف خدا و همت سازمان و بعثه و همکاری بانک مرکزی و وزارت خارجه این مسأله حل شده و برای حج و عمره بعدی از نظر تأمین منابع ارزی مشکلی وجود ندارد.

در خاتمه مهندس اوحدی در مورد آمادگی های ایام تشریق خاطرنشان کرد : وضعیت نقل ترددی ، تدارکات منی و عرفات ، چادرها، طرح قربانی ، بهداشت و پزشکی در ایام تشریق و سایر خدمات را تشریح کرد و برای کلیه حجاج آرزوی حج مقبول نمود.

 

 

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.