پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعزام زائران عرفه به کربلا در حال افزایش است

اعزام زائران عرفه به کربلا در حال افزایش است

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از بازگشایی مجدد راه زمینی اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات خبر داد و اظهار داشت: اعزام زائران ایرانی برای شرکت در مراسم عرفه آغاز شده و در حال حاضر آمار روبه افزایش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، محسن نظافتی، مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از آغاز اعزام زمینی کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات خبر داد و گفت: اعزام کاروان‌های زمینی از 6 مهر ماه آغاز شده و هم اینک این اعزام‌ها از مرزهای مهران و چزابه انجام می‌شود.

وی که هم‌اینک در عراق به سر می‌برد و از نزدیک مسائل زائران را رسیدگی می‌کند، با یادآوری این که مرز زمینی شلمچه در اعزام‌ها قرار نگرفته است، توضیح داد: با موافقت مسئولان مربوطه مجوز سفرهای زمینی عتبات عالیات صادر شد و در حال حاضر آمار رشد 150 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، وضعیت اعزام زائران ایرانی به عتبات را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در حال حاضر افزون بر اعزام‌های زمینی، اعزام زائران از طریق مرزهای هوایی نیز صورت می‌گیرد.

وی همچنین از راه‌اندازی ایستگاه سیار سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در کربلا و نجف اشرف خبر داد و افزود: با توجه به افزایش آمار اعزام زائران به عتبات عالیات و مناسبت‌های پیش‌رو همچون عرفه، عید قربان و عید غدیر به همین منظور ستاد سیار با حضور مسئولان ایرانی در عتبات راه اندازی شد.

نظافتی، ارائه خدمات بهتر و روان سازی حضور زائران ایرانی در شهرهای زیارتی عراق را مهم‌ترین هدف راه‌اندازی ستاد سیار سازمان حج عنوان کرد و از زائران ایرانی خواست با توجه به حضور گسترده مردم در عراق حتما به توصیه‌های مدیران و روحانیان کاروان‌ها توجه و آن را عملی کنند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه حضور زائران در مناسبت‌های ویژه بسیار افزایش می‌یابد و امکانات کشور عراق هم به دلیل این افزایش جمعیت با میزان متقاضیان همسان نیست، از این‌رو از زائران می‌خواهیم که صبر و تحمل خود را افزایش دهند و در برابر مشکلات صبورانه برخورد کنند.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در مناسبت‌های ویژه شرایط خاصی در عتبات حاکم می‌شود و ممکن است خدمات متناسب با شان زائران نباشد، اما گشاده‌رویی و صبوری در برابر کمبودها، حجم مشکلات را کاهش خواهد داد به همین منظور از زائران بابت این همکاری و همدلی‌شان تشکر می‌کنیم.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.