پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد:

بازسازی جاده بستان-چذابه برای تسهیل در اعزام زائران عتبات

بازسازی جاده بستان-چذابه برای تسهیل در اعزام زائران عتبات
رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران از بازسازی جاده بستان - چذابه برای تسهیل در سفر زائران حسینی(ع) به کربلا امسال خبر داد.

'سعید اوحدی' که در راس هیاتی از مسئولان این سازمان وارد بغداد شد و مورد استقبال مسئولان وزارت گردشگری عراق قرار گرفت، در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: با تخصیص 160 میلیارد ریال از منابع داخلی استانداری خوزستان این جاده در حال بازسازی و آسفالت است.

وی با پیش بینی اینکه جمعیت بسیار زیادی از زائران مشتاق در مراسم پیاده روی اربعین امسال شرکت می کنند افزود: «ستاد دائمی اربعین» در سازمان حج و زیارت با همکاری 26 دستگاه فعال از جمله وزارت خارجه، نیروی انتظامی، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، مجموعه گمرک و استانداری های خوزستان و ایلام  برای برنامه ریزی ، تسهیل سفرزائران و ساماندهی مراسم اربعین حسینی درکربلا تاکنون 12 جلسه تشکیل داده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از امضای تفاهم نامه ای با سازمان بسیج مستضعفین برای خدمات دهی به زائران اربعین امسال خبر داد.

اوحدی با اشاره به اینکه نگاه سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری همکاری دستگاه ها برای تسهیل سفر ، برنامه ها و اسکان زائران ایرانی در مراسم اربعین است گفت: مجموعه های بسیار خوب اقامتی در مرزهای چذابه- مهران و شلمچه در حال تأسیس است.

وی با اشاره به انجام تمهیدات لازم برای اقامت هزاران زائر ایرانی در کربلا افزود: امکانات اقامتی جدیدی نظیر آماده سازی هتل های نیمه کاره ، مسقف کردن فضاهای باز و استفاده ازفضای مدارس برای اسکان زائران به مراکز اقامتی کربلا و نجف مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا حتی المقدور در اربعین امسال مشکل اقامت زائران تا حد امکان نبرطرف شود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان با اشاره به حذف گلوگاه هایی که موجب توقف زائران درمرز ایران عراق می شود گفت: همه زائران ایرانی امسال زیر پوشش بیمه رایگان قرار می گیرند و از خدمات پزشکی و درمانی رایگان بهره مند می شوند.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.