پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی:

اجازه خروج بدون ویزا به زائران در ایام اربعین داده نمی شود

اجازه خروج بدون ویزا به زائران در ایام اربعین داده نمی شود

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی گفت: امسال براساس تمهیدات اندیشه شده، به هیچوجه اجازه خروج بدون ویزا به زائران برای حضور در کربلا و ایام اربعین داده نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از ایرنا ، سرهنگ «ابراهیم رضایی نژاد» روز یکشنبه در نشست خبری با حضور رییس سازمان حج و زیارت افزود: امسال رکورد صدور گذرنامه برای زائران در اربعین حسینی را داشته ام، بطوریکه در یک روز، 38 هزار گذرنامه برای زائران صادر شد.

سرهنگ رضایی نژاد گفت: زائران می توانند از سه مرز تعریف شده شامل شلمچه، چزابه و مهران خارج شوند و غیر از این مسیرها حق خروج ندارند.

وی با بیان اینکه تمامی گذرنامه های درخواست شده از سوی زائران اربعین حسینی پس از صدور تحویل اداره پست داده شده، افزود: سال گذشته تعدادی از افراد، بدون ویزا برای سفر به کربلا و حضور در مراسم اربعین اقدام کردند اما امسال فقط تشریفات خروج با استفاده از گذرنامه و ویزا معتبر امکانپذیر است.

به گفته سرهنگ رضایی نژاد، درصورتیکه افراد بدون ویزا برای شرکت در مراسم اربعین عازم و توسط ماموران کشور عراق دستگیر شوند، با مشکلاتی از جمله زندانی شدن مواجه خواهند شد.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.