پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مانور خدمات رساني به زائرين اربعين در خوزستان

مانور خدمات رساني به زائرين اربعين در خوزستان
مانور خدمات رساني به زائرين اربعين در شلمچه با حضور كارگزاران زيارتي استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي حج و زيارت خوزستان مانور خدمات رساني به زائرين اربعين در شلمچه با حضور كليه كارگزاران زيارتي استان و همچنين مديران عتبات و تعداد كثيري از دستگاههاي اجرايي و خدمت رسان به زائرين اربعين حسيني(ع) ازجمله حج و زيارت استان خوزستان، سپاه، نيروي انتظامي، هلال احمر، اورژانس، شهرداري هاي خرمشهر و آبادان، اتوبوسراني و هيئات مذهبي و ... پس از تجمع در مسجد جامع خرمشهر و سپس حركت به سمت مرز در روز دوشنبه سوم آذرماه برگزار شد.

 برافراشتن پرچم مقدس امام حسين (ع) در مرز شلمچه

در اين مراسم همچنين شروع رسمي پذيرش زايرين اربعين امام حسين (ع) در شلمچه با حضور مسئولين استان و شهرستان و بالا بردن پرچم امام حسين در مرز شلمچه نيز آغاز شد. شایان ذکر است حدود نیمی از زائران زمینی اربعین ار مرزهای شلمچه و چزابه در استان خوزستان راهی عراق می شوند.

حذف عوارض خروجي

مدیر حج و زیارت استان خوزستان با بیان اینکه روز دوشنبه مانور خدمات رسانی به زائران اربعین با حضور دستگاه های استان خوزستان در مرز شلمچه اجرا گرديد گفت: در مرزهای شلمچه و چذابه از زائران اربعین عوارض خروج از کشور دریافت نمی شود.

'ناصر حویزاوی' در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: از آنجایی که پرداخت عوارض خروج از کشور  یکی از دلایل توقف زائران در مرزها می باشد، با تصمیم استانداری در دو گذرگاه شلمچه و چزابه از زائران اربعین عوارض خروج دریافت نمی شود.

وی افزود: تردد زائران اربعین از مرزهای استان خوزستان بصورت روان در حال انجام است و روزانه جمعیتی بالغ بر 600 تا 700 نفر از زائران از مرزهای زمینی استان خوزستان به عراق اعزام می شوند.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.