پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رايزن فرهنگي ايران در عراق:

زیارت اربعین استمرار حرکت امام حسین(ع) و عاشورا است

زیارت اربعین استمرار حرکت امام حسین(ع) و عاشورا است
رايزن فرهنگي ايران در عراق با بيان اينكه در ايام اربعين زائراني از بيش از ۴۰ كشور جهان در كربلاي معلي حضور خواهند داشت، اظهار كرد: اربعين، محور وحدت بين شيعيان دنياست چون همه نداي حق امام حسين (ع) كه از روز عاشورا شروع و تا به امروز نيز ادامه دارد، باور دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج، حجت الاسلام اباذري رايزن فرهنگي ايران در عراق با اشاره به اينكه نگاه به اربعين بايد نگاه ويژه اي باشد گفت: نگاه فعلي ما يك نگاه زيارتي است كه البته نگاه درستي است و به زيارت اربعين نيز بسيار سفارش شده اما بايد بدانيم كه منشا اربعين، عاشوراست و زيارت اربعين استمرار حركت امام حسين (ع) است و اين يعني عاشورا تمام نشده و ادامه دارد.

رايزن فرهنگي ايران در عراق فلسفه و روح حاكم بر اربعين را جهاد و شهادت و استمرار عاشورا دانست و خاطرنشان كرد: ان شاالله در اربعين اين نگاه را به دنيا عرضه خواهيم كرد كه راه امام حسين (ع) را ادامه خواهيم داد.

حجت‌الاسلام اباذري با بيان اينكه استمرار حركت امام حسين (ع) را در مباحث فرهنگي نيز بايد داشته باشيم گفت: بايد با تدارك برنامه‌هاي مناسب فرهنگي اين پيام را به زائران منتقل كنيم كه اگر شما پياده مسيرهايي را طي مي‌كنيد يعني در خدمت آرمانهاي امام حسين (ع) قرار گرفته ايد و به جهاد و مجاهدت و نداي ايشان لبيك مي‌گوييد.

وي بزرگترين تجمع مسلمانان را در ايام اربعين و در كربلا خواند وگفت: اين يك حركت نمادين تاريخي اسلامي است كه تبديل به نماد مانور قدرت شيعيان شده است و تمام شيعيان در سراسر دنيا تلاش مي‌كنند در اين ايام به كربلا بيايند.

حجت الاسلام اباذري زائران خارجي در ايام اربعين را از بيش از ۴۰ كشور جهان برشمرد و گفت: اربعين، محور وحدت بين شيعيان دنياست چون همه نداي حق امام حسين (ع) كه از روز عاشورا شروع و تا به امروز نيز ادامه دارد، باور دارند.

رايزن فرهنگي ايران در عراق در ادامه فعاليت‌هاي پيش بيني شده براي ايام اربعين را خوب ارزيابي كرد و گفت: به همت ستاد فرهنگي اربعين و با كمك نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در زمينه فرهنگي اقداماتي كرده ايم تا كفه فرهنگي اربعين را بالاتر ببريم.

وي هدف از فعاليت فرهنگي ويژه ايام اربعين را بهره برداري بيشتر زائر از نظر معنوي و فرهنگي دانست و گفت: توليدات فرهنگي خوبي در ايران در حال توليد است و در عراق نيز قرار است ايستگاههاي ويژه فعاليت‌هاي فرهنگي برپا شود، همچنين برنامه‌هاي معرفتي همچون سخنراني، مداحي و… براي ساعات شب موكب‌ها پيش بيني شده است.

اباذري خاطرنشان كرد: هر سال اهتمام زائران به شعائر امام حسين (ع) همچون برپايي نماز و انس با قران در اين همايش عظيم پياده روي بيشتر مي‌شود و ما هم تلاش مي‌كنيم با همكاري ۲۶ نهاد و سازمان در جمهوري اسلامي و تحت اشراف ستاد فرهنگي اربعين، روح فرهنگي را بيشتر در بين زائران تزريق كنيم.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.