پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نشست شورای عتبات عالیات خوزستان ویژه اربعین حسینی

نشست شورای عتبات عالیات خوزستان ویژه اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومي سازمان حج و زيارت خوزستان نشست شوراي عتبات عاليات ويژه اربعين حسيني در استانداري خوزستان برگزار شد.

در اين نشست ناصر حويزاوي مدير حج و زيارت خوزستان گفت : به برکت برنامه ریزی و پشتیبانی و لطف الهی هم اکنون شاهد یک فرایند خوب در انتقال زایران در دو مرز شلمچه و چذابه هستیم. حويزاوي افزود براي بازگشت زايران نيز برنامه و خدمات ويژه اي تدارك و پيش بيني شده است.

عبدالحسن مقتدايی استاندار خوزستان در اين همايش گفت : هیچ نیازی از مجموع نیازمندی های زائران اربعین حسینی اعم از تغذیه ، بهداشت ، حمل و نقل ، اسکان موقت و امنیت مسیرهای منتهی به گذرگاه های رسمی چذابه و شلمچه نباید روی زمین بماند چون اعتقاد داریم وظیفه ملی و دینی ماست که به زائران عزیز خدمت رسانی شایسته صورت گیرد.

وی گفت: به همین قدر که برای انتقال زائران اربعین حسینی باید کارها به نحو مطلوب و شایسته صورت گیرد به همان اندازه می بایست برای بازگشت زائران پس از اربعین تمهیدات لازم اندیشیده شود تا این عزیزان با خیالی آسوده راهی شهرهای خود شوند.


'قدرت الله دهقان' معاون امنیتی انتظامی استاندار خوزستان نیز با بیان اینکه شمار زایران اربعین حسینی که از این دو مرز به نجف و کربلا مشرف شده اند در مقایسه با اربعین پارسال دو برابر شده است افزود: با این وجود خدمات رسانی به زایران بدون وقفه در این دو مرز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه امنیت زایران در کمیته ای ویژه بررسی می شود ادامه داد: تعامل و هماهنگی خوبی بین دستگاه های خدمات رسان در همه بخش ها وجود دارد و هیچ کاری روی زمین نمانده است. سردار'عبدالله نظرپور' فرمانده مرزبانی خوزستان ، سردار 'حسن شاهوارپور ' فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان ، سردار 'محمدرضا اسحاقی' فرمانده انتظامی خوزستان ، گزارش هایی از وضعیت تردد زایران اربعین حسینی در دو مرز شلمچه و چذابه ارایه و پیشنهادهایی برای رفع برخی از مشکلاتی که در ممکن است در جریان بازگشت زایران به وطن پیش آید مطرح کردند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.