پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش امدادگران حج سال 91 برگزار شد+گزارش تصویری

همایش امدادگران حج سال 91 برگزار شد+گزارش تصویری

 

همایش امدادگران حج سال جاری با حضور حجت الاسلام دکتر موسوی مشاوررئیس جمهور و رئیس سازمان حج و زیارت و حجت الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و همچنین کلیه امدادگران حج سال جاری در سالن آمفی تئاتر سازمان حج و زیارت، بصورت کارگاه یکروزه برگزار شد. در ابتدای این همایش حجت الاسلام رحمانی گفت: با تلاش های صورت گرفته، گروه های امداد جمهوری اسلامی ایران در موسم حج،  به یکی از بهترین گروه های امدادی دربین کشورهای اسلامی تبدیل شده است. وی افزود: حدود 400 امدادگر و 1500 نفرامدادیار که از بین حجاج و بصورت داوطلبانه حضور دارند، فعالیت های امدادی راانجام خواهند داد. امدادگران باید با حضور دائمی و بموقع، ناراحتی و فشار را ازحجاج دور کنند. حجت الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درادامه این همایش گفت: یکی از واحدهای حساس در حج، واحد امداد می باشد و از اینکه خداوند در بین همه ی انسان ها شما را برای خدمت رسانی به حجاج انتخاب کرده است باید شاکر و سپاسگزار باشید. وی رفع نیازهای دیگران را با توجه به سفارش های منابع دینی در این زمینه لازم دانست و اظهار کرد: اجر کار شما نزد خداوند است، پس تاآنجا که می توانید به حاجیان کمک کنید زیرا فراهم شدن امکان خدمت گزاری نعمتی ازسوی خداوند است.

 

مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان حج و زیارت نیز ضمن عبادت خواندن عملامدادرسانی، بیان کرد: هر کاری بر اساس هدف است و همه ی ما در مجموعه سازمان حج وزیارت نیز باید بر اساس هدف خود حرکت کنیم. باید بدانیم خداوند از عبادت ما بی نیاز است و ما انسان ها به دلیل نواقص خود نیازمند عبادت می باشیم. زیرا با عبادت می توان به مراتب بالای انسانیت رسید و اگر موفق به پذیرش این مسأله شدیم میتوانیم در فرصت حج به مراحل تکامل و تمامیت نائل شویم.

 دکتر موسوی گفت: بهترین کاری که در حج وجود دارد، عمل امداد رسانی به حجاج می باشد و این عمل نیک، نصیب شما شدهاست. با کمک به دیگران می توان دعای خیر آنها را کسب کرد و بدون شک این نعمتی ازسوی پروردگار می باشد.

دکتر موسوی درادامه افزود: این نکته را همواره در نظر داشته باشید که خلق خانواده آفریدگار است، پس کمک به وی بسیار پسندیده خواهد بود. اما نبایدفراموش کرد که این کمک بدون منت باشد زیرا منت باعث از بین رفتن عمل خیر می شود.وی یادآور شد: هر روادیدی که در اختیار ما قرار گرفته، متعلق به مردم است ولی ازآنجایی که در هر کاروان به وجود روحانی، پزشک، امدادگر و نیروهای تدارکات ضروری میباشد از روادید آنها برای گروه های یاد شده استفاده می شود. بنابراین نیاز است هریک از ما با انجام وظایف خود به شکل مناسب، ضرورت استفاده از هر روادید را ایجاب کنیم چون  همه ی ما خدمت گزاران حجاج هستیم و  هیچ شأنی جز خدمت به مردم نداریم.

دکتر موسوی در پایان گفت: بسیاری از بزرگان دین در ردیف امدادگران بودند و این نشان از اهمیتمسأله امداد رسانی دارد. لازم به یادآوری است همه ی زائرین سرزمین وحی نمایندگانجمهوری اسلامی ایران خواهند بود پس باید رفتار خوب و در شأن نام کشورمان داشته باشند.      

مجید عبداللهی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.