پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعزام کاروان‌های عتبات سازمان حج از مرز شلمچه/ راه‌آهن بصره در خدمت زائران ایرانی قرار گرفت

اعزام کاروان‌های عتبات سازمان حج از مرز شلمچه/ راه‌آهن بصره در خدمت زائران ایرانی قرار گرفت
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در این ایام به دلیل شلوغی مرزها تنها کاروان‌های زیارتی مجاز عتبات عالیات از مرز شلمچه به عراق سفر می‌کنند و امروز نیز وضعیت مرزها نسبت به روز گذشته بسیار روان‌تر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت 'سعید اوحدی' گفت: با توجه به بازگشت راهپیمایان و زائران اربعین حسینی به کشور محدودیت‌هایی برای خروج زائران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس برنامه ریزی شده است که تنها کاروان‌های مجاز سازمان حج و زیارت می‌توانند از مرز شلمچه به عراق سفر کنند و از همین مرز نیز به کشور بازگردند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تا کنون 850 هزار زائر به کشور بازگشته اند، اظهار داشت: هم اکنون وضعیت مرزهای کشور نسبت به روز گذشته بسیار آرام‌تر است و مرز مهران نسبت به روز گذشته وضعیت مطلوب‌تری دارد.

راه آهن بصره - نجف در خدمت زائران ایرانی قرار گرفت/ توزیع روزانه 8 هزار وعده غذای گرم در میان زائران در نجف

اوحدی همچنین با بیان اینکه هم اکنون به اندازه یک میلیون نفر زائر خدمات تغذیه به هر سه مرز کشور ارسال شده است، گفت: هیچ کمبودی در مرزها از لحاظ آب و تغذیه وجود ندارد و زائران در هر سه مرز بعد از ورود به کشور با میان وعده‌های در نظر گرفته شده پذیرایی می‌شوند.

وی افزود: همچنین زائرانی که موقع ناهار و یا شام وارد ایلام می‌شوند نیز با غذای گرم از آنها پذیرایی می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اعلام اینکه راه آهن بصره - نجف در خدمت زائران ایرانی قرار گرفته است، گفت: هر رور دو قطار از بصره زائران را به نجف می‌رساند که در نجف با هماهنگی کنسولگری حسینیه‌ای برای این زائران در نظر گرفته شده است تا در آنجا مدتی را استراحت کنند.

اوحدی ادامه داد: همچنین روزانه 800 وعده غذا در بین این زائران توزیع می‌شود و از نجف اتوبوس‌هایی برای انتقال آنها تا مرز در نظر گرفته شده است تا بتوانند بدون هیچ مشکلی به مرز‌ کشور منتقل شوند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.