پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد:

900 هزار زائر ایرانی اربعین تاکنون به کشور بازگشته‌اند

900 هزار زائر ایرانی اربعین تاکنون به کشور بازگشته‌اند
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تاکنون ۹۰۰ هزار زائر ایرانی به کشور بازگشته‌اند، گفت: امکان خروج زائران از مرز مهران وجود ندارد و از متقاضیان سفر به کربلای معلی خواهش می‌کنیم فعلاً از عزیمت به مرزها خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، سعید اوحدی گفت: در بازدید از مرز مهران شاهد هستیم که خوشبختانه مردم، مسئولان، سپاه و نیروی انتظامی حماسه عظیمی را خلق کردند و هم اکنون ورود زائران به کشور بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.


وی ادامه داد: شب گذشته حدود 3 هزار نفر از زائران وارد کشور شدند که تمام امکانات اسکان، تغذیه و تدارکات برای آنها در نظر گرفته شده بود و هیچ کمبودی احساس نمی‌شود.


وی با بیان اینکه هم اکنون در مرزهای کشور برای خروج زائران محدودیت‌هایی ایجاد شده است گفت: 5 هزار نفر در پایانه مهران تجمع کردند که می‌خواهند به کربلای معلی سفر کنند که تعدادی از این افراد گذرنامه ندارند و با صحبت‌هایی که با آنها شد متقاعد شدند که به شهرهای خود بازگردند و در روزهایی که مرزها آرام‌ خواهند شد برای سفر اقدام کنند و وسایل حمل‌ونقل نیز برای این افراد در نظر گرفته شد تا به شهرهای خود بازگردند.


اوحدی ادامه داد: اتوبوس و تمام امکانات به اندازه کافی در مرز وجود دارد و معاون وزیر راه نیز قول داد امروز امکانات وسیع‌تری را به مرزها بفرستد.


رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: تاکنون 570 هزار زائر ایرانی از مرز مهران وارد کشور شدند و در مجموع آمار ورود زائران به کشور تا این لحظه به 900 هزار نفر رسیده است.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.