پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مسئول روابط عمومی کل سپاه: تشریح اقدامات سپاه در روند برگزاری مراسم اربعین و بازگشت زائرین حسینی

مسئول روابط عمومی کل سپاه: تشریح اقدامات سپاه در روند برگزاری مراسم اربعین و بازگشت زائرین حسینی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سپاه نیوز، سردار شریف اقدامات سپاه در برگزاری مراسم اربعین در کربلا و بازگشت زائرین حسینی را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار سپاه نیوز: مراسم اربعین حسینی با حضور پرشکوه عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از جای جای دنیا در کربلای معلی برگزار شد که جمع کثیری از دلشیفتگان سرور و سالار شهیدان در ایران نیز خود را به این مراسم رساندند.

در راستای خدمت رسانی هر چه مطلوب تر به زائران حسینی در کشورمان سازمان ها و نهادهایی به فعالیت پرداختند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهادی انقلابی و مردمی که ریشه و هویت خود را از عاشورا و قیام امام حسین (ع) دارد با همه وجود پای در میدان عمل گذاشت و نقش تعیین کننده ای را ایفا کرد.

به همین منظور سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفتگویی به تشریح اقدامات و فعالیت های سپاه و بسیج در جریان حضور عاشقانه ی زائرین اربعین حسینی پرداخت.

وی با اشاره به اقدامات سپاه در راستای روان سازی عزیمت و بازگشت زائران حسینی گفت: در حوزه حمل و نقل، ترابری، اسکان، پذیرایی و خدمات بهداشتی زائران، سپاه از شبکه بزرگ و سازمان یافته ی قرارگاه راهیان نور برخوردار است که هم مکان های استقراری خوبی را در مسیرها داشته و هم تجربه مطلوبی در ادو کشی های بزرگ و متراکم دارد.

سردار شریف خاطر نشان کرد: همچنین سپاه های استان های ایلام، خوزستان و لرستان با بسیج امکانات و ظرفیت های خود همگام با دیگر دستگاه های مسئول نقش مطلوب و تعیین کننده ای را ایفا کردند.

وی افزود: با بهره گیری از تجارب، زیر ساخت ها، شبکه حمل و نقل، اسکان و پذیرایی ستاد راهیان نور با مسئولیت سردار علی فضلی و سردار یعقوب سلیمانی در جریان این راهپیمایی عظیم کمک قابل توجهی صورت گرفت.

مسئول روابط عمومی کل سپاه ایجاد سه قرارگاه اربعین در مرز مهران، چزابه و شلمچه و کمک به مسئولن دستگاههای مرتبط را از جمله اقدامات مهم سپاه برشمرد و تصریح کرد: به همین منظور سردار فضلی با انجام مأموریتی ویژه، مدیریت و هدایت اقدامات سپاه در خطوط مرزی را به عهده گرفت.

سخنگوی سپاه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تأمین امنیت زائران در داخل کشور اظهار داشت: با همت سپاه های استانی و قرارگاه های نیروی زمینی سپاه با اجرای طرح های ویژه امنیتی خاص این ایام، امنیت جاده ها و معابر در جدار مرزی کشور عراق انجام پذیرفت.

وی افزود: به لطف خدا و تلاش شبانه روزی نیروهای اطلاعات و عملیات سپاه امنیت کامل برقرار شد به گونه ای که هیچ حادثه امنیتی در نقاط مرزی نداشتیم و این موفقیت به طور قطع بدون همکاری کارکنان وزارت اطلاعات و برادران نیروی انتظامی میسر نبود.

سردار شریف در ادامه تأمین امنیت در حوزه داخلی کشور عراق را مورد اشاره قرار داد و گفت: پس از رایزنی و مشورت با نیروهای امنیتی عراق، به منظور تضمین امنیت مراسم عظیم اربعین حسینی در کربلا با راهبری و محوریت نیروی قدس سپاه تعاملات و هماهنگی مطلوبی صورت گرفت.

وی افزود: علی رغم تهدیدهای ناشی از حضور داعش و تروریست های تکفیری و بعثی با هوشیاری ارتش و نیروهای مردمی عراق رفت و بازگشت و زمان استقرار زائرین در کربلا به حمدالله شاهد حادثه ای جدی نبودیم.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در ادامه خاطر نشان کرد: با تلاش های شبانه روزی سپاه خوزستان به فرماندهی سردار شاهوارپور و کارکنان سپاه و بسیج خوزستان خلأهای موجود رفع و خدمت رسانی به زائرین صورت گرفت.

وی با اشاره به اقدامات سپاه استان ایلام در خدمت رسانی به زائران حسینی گفت: سپاه امیر المؤمنین (ع) با فرماندهی سردار صادق حسینی و همت کارکنان سپاه و بسیج این استان علاوه بر برپایی 18 مرکز اقامتی و فراهم کردن ظرفیت های لازم برای استقرار زائرین در نقاط منتهی به مرز و سهولت تردد و پذیرایی از آنها 130 دستگاه کامیون و کامیونت و 310 دستگاه اتوبوس سپاه را به منظور جابجا کردن امکانات مورد نیاز زائران و حمل و نقل آنها به کار گرفته شد.

سردار شریف تصریح کرد: بازکردن گره ترافیکی در مهران با اتکا و بکارگیری وسایل متعدد خودرویی و ایجاد جاده کمربندی از دیگر اقدامات سپاه استان ایلام بود که مشکل عمده ترافیکی منطقه در این ایام را مرتفع کرد.

وی همچنین یادآور شد: بهره گیری از شبکه بهداشتی ـ درمانی و امکانات هوایی نیروی هوافضای سپاه نیز از جمله اقدامات این نهاد مردمی در ارئه خدمات بهداشتی ـ درمانی به زائرین اربعین حسینی بود که به نحو مطلوبی انجام شد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در پایان خاطر نشان کرد: پیام برگزاری اجتماع میلیونی اربعین حسینی به مسلمانان شیعه و سنی به طور قطع تأثیر ویژه ای در ایجاد یأس و ناامیدی در تروریست ها و حامیان آنها داشته است.

همچنین سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت نقش سپاه و بسیج را در ارائه ی خدمات به زائران بی بدیل و راهبردی دانست و گفت: از جمله اقدامات بسیار ارزشمند سپاه می توان به شبی که با ترافیک شدید جمعیت در مسیرهای منتهی به مرز مواجه بودیم اشاره کرد که سپاه مسیری را که از زمان جنگ شناسایی کرده بود به عنوان مسیر فرعی باز کرد و با نقش آفرینی سیستم خدمات فنی مهندسی سپاه امکان تردد زائران و شکستن بار ترافیکی در مدت زمان کمی میسر گردید.

وی با اشاره به ایفای نقش تعیین کننده قرارگاه اربعین گفت: به طور قطع اگر ستاد اربعین تشکیل نمی شد در امر خدمت رسانی به زائرین حسینی با مشکل مواجه می شدیم.
حامد ایلخانی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.