پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعزام ۲۶۰۰ دانش‌آموز به عمره مفرده/ ۵ هزار دانش‌آموز به همراه خانواده به عتبات عالیات می‌روند

اعزام ۲۶۰۰ دانش‌آموز به عمره مفرده/ ۵ هزار دانش‌آموز به همراه خانواده به عتبات عالیات می‌روند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اعزام ۲۶۰۰ دانش‌آموز تا پایان سال به عمره مفرده خبر داد و گفت: اعزام دانش‌آموزان از اواخر بهمن آغاز می‌شود.

حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس از اعزام 7600 دانش آموز به عمره مفرده و عتبات عالیات خبر داد و گفت: برای امسال 2600 نفر از دانش آموزان را به عمره مفرده اعزام می‌کنیم.

کفاش با بیان اینکه اعزام دانش‌آموزان به عمره مفرده از اواخر بهمن آغاز می‌شود، افزود: کارت‌های توزیع سهمیه، آموزش و تعیین مربیان انجام شده است و امیدواریم که در روند اعزام هیچ مشکلی پیش نیاید.

وی همچنین از اعزام 5 هزار دانش‌آموز همراه خانواده‌هایشان به عتبات عالیات خبر داد و اظهار داشت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان حج و زیارت منعقد شده است، برای اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات محدودیتی نداریم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به اینکه امسال برای اولین بار اقدام به اعزام دانش‌آموز به عتبات عالیات خواهیم کرد، تنها 5 هزار دانش‌‌آموز را به عنوان سهمیه در نظر گرفته‌ایم.

وی با اشاره به نام‌نویسی دانش‌آموزان همراه والدین خود برای اعزام به عتبات عالیات بیان داشت: دانش‌آموزان پسر همراه پدر و دانش‌آموزان دختر همراه مادر خود به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

کفاش، دلیل تأخیر در اعزام دانش‌آموزان به عمره مفرده و عتبات عالیات را امتحانات مدارس و ماه‌های محرم و صفر عنوان کرد و گفت: در دو ماه محرم و صفر به علت مناسبت‌هایی که وجود دارد، عتبات عالیات خیلی شلوغ است و ترجیح دادیم که اعزام‌ها به تأخیر بیفتد.

وی در گفت‌وگو با فارس افزود: همچنین مصمم بودیم در زمان امتحانات هیچ اعزامی صورت نگیرد و پس از پایان امتحانات، اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات آغاز شود.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.