پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مراسم تجلیل از خادمین اربعین در استان ایلام برگزار شد

مراسم تجلیل از خادمین اربعین در استان ایلام برگزار شد

مراسم تجلیل از خادمان زائران اربعین پیش از ظهر امروز با حضور رئیس سازمان حج و زیارت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از ایلام، مراسم تجلیل از دستگاه های خدمتگزار زائران اربعین در استان ایلام پیش از ظهر امروز(سه شنبه) با حضور مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان و جمعی از مسئولین این سازمان و همچنین با حضور مهندس مروارید استاندار ایلام و جمعی از مسئولان دستگاه های این استان برگزار شد.

بر اساس این گزارش سعید اوحدی در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته، گفت: مقام معظم رهبری از حماسه ای که در اربعین امسال به وقوع پیوست تقدیر کردند و رضایت خود را اعلام کردند.

وی با تأکید بر اهمیت قدرشناسی در آموزه های دینی افزود: قدر شناسی بستری برای ادامه حرکت و عملیاتی که امسال رقم خورد، فراهم خواهد آورد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره حضور میلیونی زائران در همایش اربعین در کربلای معلی خاطرنشان کرد: خلا فرهنگی بین ما و ملت عراق وجود داشت که امسال به برکت امام حسین(ع) و حماسه اربعین این خلا از بین رفت.

مهندس اوحدی در سخنانش به تشکیل «ستاد دائمی اربعین» در سازمان حج و زیارت اشاره کرد و گفت: سال گذشته بعد از مراسم اربعین ستادی در سازمان حج و زیارت با حضور بیش از 26 دستگاه همکار تشکیل شد تا این ستاد برای ساماندهی زائران در ایام خاص و مناسبت ها بخصوص ایام اربعین برنامه ریزی نماید که برای برای برنامه ریزی اعزام زائران اربعین امسال نیز این ستاد تا پیش از ایام اربعین بیش از 12 جلسه تشکیل داد.

رئیس سازمان حج و زیارت به اقدامات صورت گرفته در ایام اربعین در استان ایلام اشاره کرد و گفت: در زمان مراسم های اربعین روزانه 200 هزار نفر از مرز مهران تردد داشتند در حالی که مرز مهران ظرفیت تردد روزانه 16 هزار نفر را داشت.

اوحدی عنوان کرد: برای برنامه ریزی مراسم اربعین لازم است که درست مانند برنامه های حج عمل کنیم و برای این منظور استانداران استان‌های مرزی باید جلسات و نشست های منظم و مستمری با یکدیگر داشته باشند.

رئیس سازمان حج در سخنانش ابراز امیدواری کرد: حسینیه بزرگ حضرت زهرا(ع) در مسیر پل زایر در مرز مهران تا اربعین سال آینده به بهره برداری می رسد.

مهندس اوحدی با اشاره به حماسه حضور 20 میلیونی زائران در همایش عظیم اربعین گفت: گروهک داعش در مقابل این حماسه عظیم حضور مردمی، مانند مرده ای بود که در جای خود منجمد شده است.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.