پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

برگزاری مراسم تجلیل از خادمین زوار اربعین در خوزستان

برگزاری مراسم تجلیل از خادمین زوار اربعین در خوزستان

مراسم تجلیل از خدمتگزاران خوزستانی زوار اربعین درسالن همایش های استانداری خوزستان اهواز برگزار شد .

در این مراسم که باحضورآیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان ، معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت ، ابراهیم صالح محمد سرکنسول عراق ، استاندار و معاونین استاندار خوزستان ، فرمانداران شهرستانهای خرمشهر، آبادان ، دشت آزادگان ، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای اداری استان خوزستان برگزار شد از خادمین خوزستانی زوار اباعبدالله الحسین در اربعین حسینی تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم معاون امنیتی، انتظامی استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه غیرت در خدمتگزاری به زائران امام حسین(ع) آن قدر زیاد بود که نمی‌توان گزینش خاصی کرد عنوان کرد: سال گذشته 224 هزار نفر و امسال 500 هزار نفر از مرز شلمچه و چزابه عبور کردند.

وی، ظرفیت عبور این مرزها را در بهترین حالت روزانه 5 هزار نفر عنوان کرد و گفت: در اربعین امسال در مدت زمان یک روز، 50 هزار نفر وارد کشور شده و یا اینکه از کشور خارج شدند و این یعنی مرزهای خوزستان 10 برابر ظرفیت خود فعالیت کردند.

دهقان گفت: سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی، پلیس راهنمایی و رانندگی، پلیس راهور، نیروهای امنیتی، شهرداری‌ها، فرمانداران، منطقه آزاد و همه مسئولان با تمام وجود پای کار آمده و در صحنه حضور پیدا کردند.

دهقان در پایان اذعان داشت: امیدوارم در سال آینده بتوانیم مراسم اربعین حسینی را بهتر و باشکوه‌تر برگزار کنیم.

مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت نیز اربعین را مظهر تجلی و بروز وحدت برشمرد و گفت: حماسه اربعین حسینی در سالجاری یک اعجاز بزرگ بود . برگزاری این مراسم عظیم ، شور حسینی در حرکت مردم به سمت کربلا و دعوت اباعبدالله الحسین (ع) از زائرین ، صدور 500 هزار جلد گذرنامه در این مدت محدود ، اقدامات امداد و هلال احمر برای این جمعیت عظیم و ... تجلی یک اعجاز بود.

اوحدی با اشاره به وحدت بین مردم ایران و عراق خاطرنشان کرد: چه کسی می توانست این وحدت را بوجود آورد؟ کدام موضوع و جریان سیاسی و کدام مذاکرات می توانست اربعین را به این وسعت نشان دهد؟ امام حسین (ع) با عظمت اربعین مملکت ما را  زنده کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت با تقدیر و تشکر از همه کسانیکه در این کشتی نجات و با برکت امام حسین (ع) شرکت نمودند ابراز امیدواری کرد که در سالهای آینده نقاط ضعف موجود نیز برطرف گردد.

سپس دکتر مقتدایی استاندار خوزستان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی خدمتگزاران در مراسم اربعین حسینی  گفت:روح تواضع و خدمتگزاری باید در جامعه نهادینه شود و همین خصوصیت اخلاقی موجب این خدمت عظیم به زوار اربعین شد

وی به بذل و بخشش مردم برای زوار اربعین اشاره کرد و افزود: چه بسیارافرادی بودند که علیرغم تنگدستی برای زوار اربعین بذل و بخشش می کردند. لذا ما نباید غفلت کنیم وچنین فرصت های گرانبهایی مانند اربعین را از دست ندهیم .

در پایان این مراسم به خادمین زوار اربعین در استان خوزستان لوح یادبودی اهدا شد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.