پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

شرايط براي اعزام دوباره زائران به كاظمين فراهم شد

شرايط براي اعزام دوباره زائران به كاظمين فراهم شد

مدير عامل شركت شمسا، عصر روز دوشنبه در جلسه اي كه با حضور مديران دواير مختلف اين شركت برگزار شد، بر فراهم كردن تمام بسترهاي لازم جهت اعزام زائران به شهر كاظمين از چند روز آينده تاكيد كرد و از آماده شدن امكانات لازم در اين شهر براي استقبال از زائران ايراني خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت شمسا سيد ابوالحسن رضوي مدير عامل شركت شمسا كه همراه ناصر خدرنژاد معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زيارت، محسن نظافتي مديركل عتبات سازمان حج و زيارت و جمعي از مسؤولان شركت شمسا و سازمان حج و زيارت جهت بررسي شرايط خدمت رساني به زائران به عراق سفر كرده بود، روز دوشنبه پس از بازگشت از عراق در جلسه اي كه با مديران دواير مختلف (اعزام، اسكان، حمل و نقل، تداركات و تغذيه و…) برگزار شد ضمن ابراز خوشحالي از فراهم شدن شرايط اعزام مجدد زائران به شهر كاظمين، فراهم كردن تمام بسترهاي لازم طي چند روز آينده جهت پذيرايي مناسب از زائران اعزام شده از كشور عزيزمان را جزء اولويت‌هاي پيش روي شركت مركزي دفاتر خدمات زيارتي سراسر ايران (شمسا) و ستادهاي تابعه آن در عراق دانست.

وي پس از ارائه گزارش كوتاه از بررسي‌هاي انجام شده در سفر چند روزه خود به عراق خود و جلسات برگزار شده با ستاد عمليات عراق و ستادهاي تابعه و راه اندازي دوباره ستاد شمسا در شهر كاظمين خبر داد و گفت: كسب رضايت زائران در همه زمينه‌ها جزء اولويت‌هاي ما قرار داشته و دارد به همين دليل جهت بالابردن رضايت زائران اعزام شده از كشور عزيزمان بايد در حوزه نيروي انساني اعزام شده توسط شركت شمسا جهت خدمت رساني به زائران در ستادهاي عراق و نيز هتل‌ها بايد دقت نظر و توجه بيشتري صورت گيرد. نيروي انساني مستقر در عراق به صورت تمام وقت بايد در خدمت زائران باشد و قدر اين مدال افتخاري را كه اباعبدالله الحسين (ع) و ائمه اطهار بر گردن وي انداخته بند را بايد بداند.

رضوي اظهار داشت: جهت بالابردن رضايت زائران از خدمات ارائه شده در عراق بايد نظارت و ارزيابي قوي‌تري از درون شركت شمسا به شركت‌هاي طرف قرارداد عراقي و نيز عوامل اجرايي اعزام شده به عراق صورت گيرد تا در صورت مشاهده هرگونه كاستي در كمترين زمان براي رفع آن چاره انديشي شود تا زائر به هيچ دليل متضرر نگردد.

مدير عامل شركت شمسا در ادامه اين جلسه گفت: تنوع سازي در پكيج‌هاي اعزام عطف به برنامه ريزي‌هاي انجام شده با سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري در دستور كار ما قرار گرفته است و من از تمام شما مديران واحدها مي‌خواهم كه تمام برنامه ريزي‌هاي لازم براي تحقق اين امر را در كمترين زمان انجام دهيد.

وي همچنين خطاب به مديران گفت: همانطور كه از چند روز قبل بحث بررسي دوباره هتل‌ها و آماده سازي آنها توسط واحد اسكان براي ارائه خدمات به زائران در دستور كار قرار گرفته است بايد تمامي موارد هتل‌ها از جمله كيفيت خدمات رساني، وسايل گرمايشي هتل‌ها و… قبل از اعزام كاروان‌ها به صورت كامل صورت گيرد. در حوزه بيمه و درمان براي سهولت در خدمت رساني به زائران بايد نماينده بيمه در ستاد شهر كاظمين مستقر شود.

در ادامه جلسه مديران دواير مختلف شركت شمسا به ارائه گزارش جهت آماده سازي اعزام زائران به شهر كاظمين پرداختند.

در حوزه اسكان كاظم قراخانلو مدير اين واحد پس از ارائه گزارشي از اقدامات صورت گرفته اين واحد پس از اربعين حسيني جهت بالابردن كيفيت خدمات اسكان زائران در عراق گفت: بررسي هتل‌ها و راه اندازي دوباره آنها جهت ارائه خدمات مطلوب به زائران در شهر كاظمين از چندروز قبل در دستور كار قرار گرفته و انشالله ظرف ۱يا ۲ روز آينده از نظر آماده سازي شرايط مطلوب اسكان زائران عتبات عاليات در شهر كاظمين فراهم خواهد شد.

وي همچنين اضافه كرد: بسترهاي لازم جهت اعزام دوباره زائران به شهر كاظمين فراهم شده و البته در اين مدت ما بررسي‌هاي متعدد جهت بالابردن كيفيت خدمت رساني در شهرهاي نجف و كربلا را نيز انجام داده ايم و انشالله مشتاقان و زائران در طول سفرهاي خود نتيجه اين زحمات را خواهند ديد.

در حوزه اعزام عطاالله تاجيك مدير اين واحد ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته اين واحد گفت: تمام برنامه ريزي‌ها و شناسايي لازم جهت اعزام نيروهاي ستادي كارآمد با بهره وري بالا صورت گرفته و ما از نظر به كارگيري نيروهاي با تجربه مشكل خاصي نخواهيم داشت.

وي همچنين اضافه كرد: عوامل انتخاب شده جهت استقرار در شهر كاظمين انتخاب شده اند و تمام امور اعزام آنها صورت گرفته است و ظرف ۱ يا ۲ روز آينده به همكاران مستقر در شهر كاظمين براي خدمت رساني به زائران گرامي ملحق خواهند شد.

در حوزه حمل و نقل هوايي محسن صراف زاده مدير اين واحد ضمن ارائه گزارش از جلسات برگزار شده في مابين اين واحد با شركت‌هاي هواپيمايي طرف قرارداد راه اندازي دوباره اعزام از طريق فرودگاه بغداد گفت: با توجه به اعزام زائران به شهر كاظمين طبق هماهنگي انجام شده با شركت‌هاي هواپيمايي طبق سنوات گذشته برخي از اعزام‌ها از اين به بعد از طريق فرودگاه بغداد صورت خواهد گرفت.

وي ادامه داد: كاروانهايي كه ورود آنها از طريق فرودگاه بغداد انجام شود پس از اقامت در شهر كاظمين و كربلا و نجف از طريق فرودگاه نجف به كشور باز خواهند گشت و همينطور كاروان هايي كه از طريق فرودگاه نجف وارد عراق شوند پس از اسكان در شهر‌هاي نجف و كربلا با عزيمت به كاظمين از طريق فرودگاه بغداد به كشور باز خواهند گشت.

در حوزه حمل و نقل زميني سعيد معدندار مدير اين واحد نيز گفت: از چند روز قبل تمام برنامه ريزي و هماهنگي‌هاي لازم با طرف عراقي جهت ايجاد بستر لازم براي انتقال زائران به شهر كاظمين صورت گرفته است و براي نظارت بر حسن انجام امور حمل و نقل درون كشور عراق شخصا از روز دوشنبه به عراق سفر خواهم كرد تا در صورت بروز مشكلات احتمالي در كمترين زمان موانع را با همكاري همكاران در ستاد عمليات عراق و ستادهاي تابعه برطرف نماييم.

وي همچنين گفت: از جمله مواردي كه مدتهاست براي رفاه حال زائران ايراني در نظر گرفته شده است اتوبوس‌هاي احتياط مي‌باشد كه در مكان‌هاي مشخص شده در مسير زائران مستقر هستند تا در صورت خرابي اتوبوس حامل زائران ايراني در كمترين زمان ممكن جهت انتقال زائران آن اتوبوس اقدامات لازم صورت گيرد.

در حوزه تداركات و تغذيه نيز امير غفوري مدير اين واحد ضمن ارائه گزارش از تغييرات برنامه ريزي شده در تنوع غذايي ارائه شده به كاروان‌ها در عراق گفت: تمام اقدامات جهت تامين اقلام مورد نياز و پخت غذاي مطلوب و با كيفيت در شهر كاظمين صورت گرفته است. آشپزهاي ايراني بر طبق سنوات گذشته با هماهنگي واحد اعزام براي اعزام به شهر كاظمين انتخاب شده اند و انشالله با اعزام اين گروه از آشپزهاي با تجربه، با توجه به اسكان يك روزه زائران در شهر كاظمين رضايت زائران از كيفيت غذاي ارائه در اين شهر نيز جلب خواهد شد.

در ادامه جلسه نيز مديران واحدهاي ديگر به ارائه گزارش اقدامات مورد نياز جهت ايجاد بستر مناسب اعزام زائران به كاظمين پرداختند.

در انتهاي جلسه سيد ابوالحسن رضوي ضمن باين اين نكته كه همكاران ستاد عمليات عراق و ستادهاي تابعه كه به صورت شبانه روز و مشتاقانه در حال خدمت رساني به زائران اباعبدالله الحسين (ع) و ائمه اطهار كار بزرگي را در حال انجام هستند و شخصا از تمامي اين زحمت كشان تقدير و تشكر مي‌نمايم گفت: ما بايد در اينجا با همكاري و استفاده از رهنمود‌هاي دوستان و همكاران خود در بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، تمام برنامه ريزي‌ها و تمهيدات لازم را براي خدمت رساني صادقانه و در خور مردم عزيزمان را بيانديشيم و دوستان در ستادهاي عمليات عراق و گروه‌هاي عوامل اجرايي اعزامي نيز با دقت نظر تمام تلاششان را بيشتر از گذشته براي جلب رضايت ائمه اطهار و زائران و مشتاقان زيارت اباعبدالله الحسين (ع) به كار گيرند. به اميد اينكه با جلب رضايت اين زائران و مشتاقان از نحوه خدمت رساني و كيفيت سفر و زيارت اين بزرگوران خداوند نيز از اعمال همه ما رضايت داشته باشند.

 


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.