پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

بازگشایی مجدد فرودگاه بغداد / دومین گروه زائران ایرانی وارد کاظمین شد

 بازگشایی مجدد فرودگاه بغداد / دومین گروه زائران ایرانی وارد کاظمین شد

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از ورود دومین گروه زائران ایرانی به شهر کاظمین خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه شرایط لازم جهت ورود زائران کشورمان به فرودگاه بغداد فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «محسن نظافتی» افزود: از روز شنبه چهارم بهمن ماه سال جاری نخستین گروه زائران کشورمان به صورت رسمی پس از هشت ماه تعطیلی وارد بغداد خواهند شد.

وی افزود: نخستین گروه از زائران کشورمان، روز سه شنبه 30 دی ماه در قالب 17 کاروان وارد کاظمین شدند که زائران عزیز یک شب در این شهر اقامت داشتند و به زیارت بارگاه ملکوتی امام جواد و امام هادی (ع) رفتند.

نظافتی با بیان اینکه در حال حاضر دفتر نمایندگی شمسا، بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج در کاظمین راه اندازی شده است، از اعزام دومین گروه زائران ایرانی در قالب 16 کاروان در روز چهارشنبه اول بهمن ماه به این شهر خبر داد.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان هفته هر روز به همین تعداد از کاروان های زائران ایرانی که به صورت هوایی به عتبات سفر کرده بودند برای زیارت کاظمین به این شهر مقدس سفر خواهند کرد.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: کاروان های زمینی از روز شنبه چهارم بهمن ماه به کاظمین خواهند رفت، بنابراین تعداد کاروان های اعزامی به کاظمین از این تاریخ به بعد افزایش خواهد داشت و ما شاهد حضور زائران بیشتری در این شهر خواهیم بود.

وی درباره مدت زمان حضور زائران ایرانی در کاظمین گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، کاروان های هفت روزه یک شب را در کاظمین اقامت خواهند داشت و کاروان های سه تا چهار روزه، به صورت عبوری تقریبا نصف روز را در کاظمین خواهند بود.

نظافتی در خصوص بسته های سفر 10 روزه به عتبات عالیات گفت: نام نویسی در این بسته پیشنهادی در بهمن ماه صورت می گیرد و اعزام های آن در دهه فجر آغاز می شود.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.