پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

ساخت گنبد جدید بارگاه سیدالشهدا (ع) در ایران

ساخت گنبد جدید بارگاه سیدالشهدا (ع) در ایران
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از ساخت گنبد جدید بارگاه اباعبدالله‌الحسین (ع) در ایران خبر داد.


'حسن پلارک'  اظهار داشت: کار طراحی این گنبد نورانی هم‌اکنون در کرمان آغاز شده است.

وی افزود: برای انجام پروژه و ساخت گنبد نورانی فرزند حضرت فاطمه‌زهرا (س) پیمانکار ایرانی انتخاب شده و قرارداد نیز بسته شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ادامه داد: هم‌اکنون ساخت سازه‌های فلزی گنبد طلایی حرم نورانی سرور و سالار شهیدان حضرت امام‌حسین (ع) آغاز شده است.

این مقام مسئول در ادامه به بیان ویژگی‌های گنبد جدید پرداخت و گفت: این گنبد هفت متر از گنبد فعلی حرم اباعبدالله‌الحسین (ع) بلندتر است.

پلارک با بیان این‌که گنبد قدیمی برداشته نمی‌شود، خاطرنشان کرد: با نصب گنبد جدید، بارگاه ملکوتی امام‌حسین (ع) دارای سه گنبد می‌شود یک گنبد زیر، گنبد فعلی و گنبد زیبایی که هم‌اکنون توسط ایرانی‌ها در حال ساخت است و به‌زودی نصب خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در ادامه به زمان ساخت گنبد حرم سیدالشهدا (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت سازه‌های فلزی آن 90 روز به طول می‌انجامد.

پلارک با بیان این‌که طراحی و ساخت سازه‌های فلزی هم‌اکنون در کرمان در حال انجام است، گفت: عملیات اجرایی آن نیز حدود شش ماه طول خواهد کشید.

وی اظهار امیدواری کرد که گنبد جدید حرم امام‌حسین (ع) پس از طراحی و نصب در شهریورماه سال 1392 با حضور زایران این حرم نورانی به بهره‌برداری برسد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در پایان اظهار داشت: ساخت گنبد طلای حرم اباعبدالله‌الحسین (ع) با مشارکت همه ایرانی‌های ولایتمدار به‌ویژه اهالی خونگرم استان کرمان انجام خواهد شد.

کاربر خبرنگار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.