پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

از امروز اعزام کاروان های زمینی عتبات به كاظمين آغاز می شود

از امروز اعزام کاروان های زمینی عتبات به كاظمين آغاز می شود
مدير كل عتبات عاليات سازمان حج وزيارت : كاروان‌هاي زميني از روز شنبه ۴ بهمن ماه به كاظمين می روند.

محسن نظافتي، مدير كل عتبات عاليات سازمان حج وزيارت در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ با اشاره به اینکه سفرهاي زيارتي زائران ايراني به كاظمين با نظم در حال انجام است گفت: خوشبختانه با تلاش هایی که طی دو ماه اخیر صورت گرفته است و مذاکراتی که با مقامات عراقی داشتیم شرايط لازم در شهر کاظمین فراهم شد تا اعزام زائران هوایی و زمینی به این شهر زیارتی مهیا شود.

وی با بیان اینکه براي اعزام زائران به كاظمين هيچ مشكلي نداريم، اظهار کرد: اعزام زائران از روز سه‌شنبه ۳۰ دي ماه به صورت کاروان هوایی آغاز شد که زائران این کاروان ها برای نخستین بار پس از هشت ماه تعطیل بودن سفر کاظمین وارد این شهر شدند و يك شب در اين شهر اقامت داشتند و به زيارت بارگاه ملكوتي امام جواد و امام موسی کاظم (عليه‌السلام) رفتند.

نظافتی اضافه کرد: از روز سه شنبه همه کاروان های هوایی به شهر کاظمین هم مشرف شده اند و بنا بر برنامه ریزی های صورت گرفته و با مهیا شدن شرایط پذیرش زائر در شهر کاظمین از جمله آماده شدن آشپزخانه های پخت غذای زائر و اقامت سراها، كاروان‌هاي زميني از روز شنبه ۴ بهمن ماه به كاظمين خواهند رفت، بنابراين تعداد كاروان‌هاي اعزامي به كاظمين از اين تاريخ به بعد افزايش خواهد داشت و ما شاهد حضور زائران بيشتري در اين شهر خواهيم بود.

وي درباره مدت زمان حضور زائران ايراني در كاظمين گفت: طبق برنامه‌ريزي انجام شده، كاروان‌هاي ۷ روزه يك شب را در كاظمين اقامت خواهند داشت و كاروان‌هاي ۳ يا ۴ روزه، به صورت عبوري تقريبا نصف روز را در كاظمين خواهند بود.

مدير كل عتبات عاليات سازمان حج وزيارت در خصوص افزایش قیمت سفرهای جدید عتبات عنوان کرد: کاروان های زمینی به خاطر اضافه شدن اعزام کاظمین اضافه هزینه 30 هزار تومانی خواهند داشت و طی دو هفته آینده بسته های قیمتی جدید عتبات اعلام می گردد.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.