پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اتوبوس زائران ایرانی در مسیر مکه به جده دچار حادثه شد / علت حادثه

اتوبوس زائران ایرانی در مسیر مکه به جده دچار حادثه شد / علت حادثه

اتوبوس حامل عمره گزاران ایرانی که برای عزیمت به ایران، مکه را به سمت فرودگاه جده ترک می کردند، صبح امروز دچار حادثه شد و 2 زائر ایرانی در این حادثه دچار جراحت سطحی شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مکه مکرمه، آقای سحرخیز مسئول ستاد عملیات عمره در مکه مکرمه در خصوص این حادثه گفت: اتوبوس حامل عمره گزاران ایرانی که صبح امروز زائران را از مکه به فرودگاه جده انتقال می داد، دچار حادثه شد.

وی در این باره افزود: 2 نفر از زائران ایرانی در این حادثه دچار جراحت سطحی شدند که با حضور مسئولین ستاد عملیات عمره در مکه و نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه در محل حادثه به سرعت به بیمارستان نور در کمربندی مکه انتقال داده شدند.

مسئول ستاد عملیات عمره در مکه مکرمه ادامه داد: دو زائر آسیب دیده لحظاتی پیش پس از انجام امور درمانی در بیمارستان، به فرودگاه جده انتقال داده شدند تا از پرواز خود جا نمانند.

وی در این باره تصریح کرد: غیر از 2 زائر مجروح شده باقی زائران در سلامت کامل بسر می برند.

آقای سحرخیز بیان کرد: حادثه تصادف اتوبوس حامل زائران ایرانی ساعت حدود 8:30 صبح امروز (به وقت عربستان) رخ داد و این زائران که با کاروان دفتر خدمات زیارتی 'طلایه هویزه شهریار' به سرزمین وحی اعزام شده بودند، با پرواز ساعت 16 (به وقت محلی) فرودگاه جده را به مقصد فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) ترک خواهند کرد.

مسئول ستاد عملیات عمره در خصوص علت این حادثه گفت: این حادثه به علت سبقت غیر مجاز یک خودروی سواری از اتوبوس حامل زائران ایرانی رخ داد که بر اساس اظهارات زائران سرنشین این اتوبوس، راننده با مهارت توانست خودرو را کنترل کند تا تلفات این حادثه به حداقل ممکن برسد اما اتوبوس دیگری از پشت با این اتوبوس برخورد کرد که متأسفانه 2 نفر از زائران دچار جراحت جزئی شدند.

اتوبوس حامل زائران ایرانی که صبح امروز دچار حادثه شد، مربوط به شرکت 'الماسه' بود.

این گروه از زائران روز 27 دی ماه وارد سرزمین وحی شده بودند و امروز بعد از اقامت 10 روزه در عربستان به میهن اسلامی باز می گردند.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.