پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نشست مشترك بعثه‌ و ستاد عمليات عمره در مدينه

نشست مشترك بعثه‌ و ستاد عمليات عمره در مدينه
نشست مشترك مسؤولان دفاتر نمايندگي بعثه‌ مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت با مديران ثابت هتلها در مدينه منوره برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، در جريان پايان يافتن دوره ماموريت مديران ثابت هتلها در دوره دوم عمليات عمره ۹۴-۹۳ و به منظور آشنايي، اطلاع‌رساني و انتقال تجربيات به مديران ثابت جديد در دوره سوم، صبح روز پنج‌شنبه ۹ بهمن ماه نشست مشتركي با حضور مسؤولان دفاتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت در مدينه منوره و مديران ذيربط بعثه و ستاد و همچنين مديران ثابت دوره‌هاي دوم و سوم عمليات عمره جاري در سالن اجتماعات هتل انصار الماسي برگزار شد.

در اين نشست، نماينده بعثه مقام معظم رهبري ضمن خوشامدگويي به مديران ثابت جديد و ابراز خرسندي از ديدار با آنان، توفيق حضور در شهر مدينه را يكي از نعمات بزرگ الهي دانست و ابراز اميدواري كرد: خداوند متعال زمينه عرض ادب بيشتر، رعايت حرمت اين مكان مقدس و خدمت به زايران حرمين شريفين را براي مجموعه عوامل حج و زيارت به ويژه مديران ثابت هتلها كه در ارتباط مستقيم با زايران هستند، فراهم كند.

حجت الاسلام والمسلمين خادمي در ادامه سخنان خود به حديثي از نبي مكرم اسلام (ص) اشاره كرد و گفت: پيامبر رحمت (ص) ما را به ۶ نكته سفارش و در مقابل، بهشت را براي ما تضمين مي‌كند؛ نكته اول و دوم پرهيز از دروغ و خلف وعده است بدين معني كه براي مثال اگر زايري نزد ما آمد و مشكل خود را مطرح كرد، او را معطل نكرده و به حال خود وانگذاريم بلكه مشكل او را در اولويت قرار داده و در كوتاهترين زمان ممكن نسبت به رفع آن اقدام كنيم.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در مدينه منوره، پرهيز از خيانت در اعتماد مردم و نيز كنترل ديدگان در برابر نواميس ديگران را سومين و چهارمين سفارش پيامبر (ص) دانست و افزود: همه ما در اين رابطه مسوول هستيم چراكه اگر اموالي به ما سپرده و يا مسووليتي همچون خدمت به زايران بيت ا… الحرام و حرم شريف نبوي (ص) و نواميس آنها بر دوش ما قرار داده مي‌شود، در حقيقت به ما اعتماد شده و ما بايستي نهايت تلاش خود را بعمل آوريم تا خداي ناكرده در اين اعتماد و امانت، خيانتي صورت نگيرد.
حفظ شهوات نفساني و كنترل دست و زبان نيز از ديگر مواردي بودند كه حجت الاسلام والمسلمين خادمي از قول پيامبر گرامي اسلام (ص) به جمع حاضر سفارش كرد.

وي اظهار داشت: همه هم و غم ما به عنوان خادمين ضيوف‌الرحمن بايستي متوجه اين مساله گردد كه خداي‌ناكرده آسيبي از دست و زبان ما بر زايران وارد نشده و همواره نهايت كنترل خود را نسبت به رفتار و گفتاري كه با ميهمانان داريم اعمال كنيم تا رضايتندي آنان فراهم آيد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري، سپس به بيان برخي نكات مهم در رابطه با نحوه خدمات‌رساني به زايران و ضرورت رعايت آنها از طرف مديران ثابت پرداخت و بر لزوم تعامل و همكاري حداكثري آنان با صاحبان هتها براي جلوگيري از مشكلات احتمالي تاكيد كرد.

در ادامه، مهدی حضوری مسوول ستاد نمايندگي سازمان حج و زيارت در مدينه منوره ضمن تشكر از سخنان حجت الاسلام والمسلمين خادمي، توضيحات مبسوطي پيرامون نكات مطروحه توسط ايشان ارائه داد و مديران ثابت هتلها در دوره سوم عمره را نسبت به وظايف خود در اين مسووليت جديد توجيه كرد. پس از آن، ساير مسؤولان حاضر در اين نشست اعم از مسوول فرهنگي بعثه، مديران مناطق يك و دو ستاد مدينه، حراست، هيات پزشكي و بخشهاي ديگر نكات مورد نظر خود را جهت اطلاع حاضران ارائه كردند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.