پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

عمره گزاران بیمار داروهایشان را در سفر همراه داشته باشند

عمره گزاران بیمار داروهایشان را در سفر همراه داشته باشند

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مدینه زائرانی که به عمره مشرف می شوند خواست در صورت مصرف مداوم دارو آنها را همراه خود داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، دکتر «ناصر شوشتری زاده» گفت : در عربستان تنها در اختیار داشتن داروهایی که مخدر دارد ممنوع است .

وی افزود: زائران ایرانی در عمره از 6 مطب پزشک که در هتل های مدینه  و ایستگاه بین راهی سلوم (حدفاصل جده تا مدینه) واقع است، بهر مند می شوند.

دکتر شوشتری گفت: زائران ایرانی در صورت نیاز به مراقبت های بیمارستانی از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران به مراکز درمانی و بیمارستان های سعودی انتقال داده می شوند.

وی در ادامه دلیل اصلی مراجعه این افراد به بیمارستان سعودی را مصدومیت اعلام کرد و افزود: آسیب دیدگان ناشی از تروما و بیماران قلبی از دیگر افرادی هستند که به مراکز درمانی سعودی انتقال داده می شوند.

شوشتری بررسی وضعیت بهداشتی هتل ها، آشپزخانه و غذایی که میان زائران ایرانی توزیع می شود را از دیگر وظایف مرکز پزشکی هلال احمر اعلام کرد و گفت: هر ماه 3 مرحله این نظارت ها انجام می شود.

وی در ادامه از زائران ایرانی خواست در طول اقامت در عربستان بهداشت فردیشان را به طور کامل رعایت کنند تا بدین طریق از ابتلای آنان به بیماری های تنفسی پیشگیری به عمل آید.

شوشتری افزود: سرماخوردگی بیماری خیلی مهمی نیست ولی سبب کاهش توان زائران در ایام محدود سفر عمره می شود.سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.