پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نماینده ولی فقیه در جمع مدیران سازمان حج و زیارت :

مدیران نگاه تحولی، آینده نگری درست و تنظيم يك برنامه اثرگذار براي آينده را محور کار خود قرار دهند

مدیران نگاه تحولی، آینده نگری درست و تنظيم يك برنامه اثرگذار براي آينده را محور کار خود قرار دهند
نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ایرانی در جمع مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت اظهار داشتند: به فضل خدا ميان همه دست اندركاران و خدمتگزاران حج و زيارت همدلي و تفاهم بسيار خوبي برقرار است و در اين فضاي صميمانه بايد تلاش كنيم با همتي مضاعف در مسير تحقق اهداف امام راحل بزرگوار و منويات مقام معظم رهبري گام برداريم كه يكي از مهم ترين منويات مقام معظم رهبري در اين عرصه ايجاد تحول و پويايي است. در اولين ديداري كه بعد از حج امسال خدمت معظم له مشرف شديم، ايشان بر نگاه تحولي به حوزه حج و زيارت تاكيد كردند و حقيقتاً فرمايش ايشان يك امر حياتي است كه مي تواند در مسايل معنوي و عبادي ضيوف الرحمن و زايران اهل بيت عليهم السلام تاثير بسيار مهمي داشته باشد و اثر خود را در يك نگاه كلان بر كل جامعه نيز بگذارد و مي بايست همه دست اندركاران حوزه حج و زيارت نگاه تحولي به اين حوزه را محور كارهاي خود قرار دهند.

ايشان در ادامه افزودند: يكي از موضوعات مهمي كه براي تحقق فرموده مقام معظم رهبري در خصوص نگاه تحولي مي بايست بدان پرداخته شود آينده نگري درست و تنظيم يك برنامه كارشناسي شده و اثرگذار براي آينده است اين مهم نياز به همدلي، همفكري ،اقدام بموقع و البته بهره گيري از كارشناسان خبره دارد تا ان شاءالله به افق هاي دور دست برسيم و جلوتر از زمان حركت كنيم. براي مثال، يكي از مصاديق مهم آن كه بايد حتما در خصوص آن برنامه ريزي دقيق صورت گيرد مساله اربعين است كه امسال همه مشاهده كردند، اتفاقي كه در خصوص تعداد زايرين رخ داد قابل پيش بيني نبود و مي بايست با توجه به اين كه سال آينده با تعداد بيشتري زاير مواجه خواهيم بود براي آن تدبير و آينده نگري لازم را صورت دهيم و برنامه اي جامع طراحي كنيم و اين مهم كمك همه شما عزيزان را مي طلبد .
سرپرست حجاج ايراني افزودند: در هر استان با استفاده از نخبگان و كارشناسان خبره و صاحب نظر براي خود يك اتاق فكر تشكيل دهيد تا ايده ها و نظرها را جلب و با يك كارشناسي صحيح براي آينده برنامه ريزي نماييم بي شك اين اتاق فكر ما را در رسيدن و تحقق فرموده مقام معظم رهبري در خصوص نگاه تحولي بيشتر ياري خواهد كرد. بايد بكوشيم در هر حوزه يك نگاه جديد و نو را طراحي كنيم تا از زمان عقب نمانيم.
حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر به ظرفیت های استانها اشاره و خطاب به مدیران استانها گفتند: در استانها ظرفیت های خوبی وجود دارد که در تدارکات عمره ، حج و عتبات مي تواند مورد استفاده قرار گيرد كه هم صرفه جويي را براي كشور در پي خواهد داشت و هم به توليد ملي و اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتي كمك خواهد كرد .لذا همه همكاران عزيز در خصوص اخذ اطلاعات صحيح و شناسايي ظرفيت هاي استاني خود با ارتباط با ادارات استاني اهتمام ويژه اي در اين خصوص داشته باشند تا بر اساس اين توانمندي هاي براي آينده برنامه ريزي شود.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر تحول در جلسات آموزشی زائرین را ضروری دانست و خاطرنشان کرد :بنده شو ق و علاقه مردم را براي حضور در اين جلسات از نزديك مشاهده كرده ام. اين ظرفيت بسيار خوبي است كه بايد از اين همه اشتياق جهت خدمت رساني معرفتي و آموزشي زايران بهره گيري شود و با ايجاد تحول و نوآوري در شيوه هاي آموزشي، فضايي را فراهم كنيم كه هم اين شوق و اشتياق را تقويت نموده و همچنين زاير با توشه اي مناسب و آمادگي شايسته عازم اين سفرهاي معنوي شود و اين توشه و آمادگي معنوي در زندگي فردي او نيز اثرگذار باشد.
سرپرست حجاج ايراني در ادامه اظهار داشتند: موضوع قابل تامل ديگر ، ارتباط مستقيم با مردم و پاسخگويي به شكايات آنها است. اگر فردي از موضوعي آزرده خاطر شده و شكايتي را مطرح مي كند همين كه بداند به شكايت او رسيدگي مي شود، اين خود باعث دلگرمي و مايه آرامش او خواهد بود و مردم را به خدمتگزاران خود در حوزه حج وزيارت خوشبين خواهد كرد تلاش ما بايد اين باشد كه با جديت و همت بيشتر به امور مراجعان رسيدگي كنيم و طرح ها و نظرهاي ارايه شده را بررسي و اگر قابل استفاده است در تصميم گيري هاي لحاظ كنيم.
نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت از تلاش هاي مديران حج و زيارت استان هاي خوزستان وايلام و همه همكاراني كه تلاش هاي خالصانه در ايام اربعين داشتند تقدير و تشكر نمود.امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.