پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سومین همایش عمومی سال 94-93 زائران عمره مفرده استان قزوین برگزار گردید.

سومین همایش عمومی سال 94-93 زائران عمره مفرده استان قزوین برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان قزوین، سومین همایش عمومی عمره مفرده سال 94-93 ویژه زائران عمره مفرده استان قزوین در روز جمعه مورخ 93/12/8 از ساعت 9:30 الی 12 در سالن ورزشی شهید بابائی شهر قزوین، با حضور نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان، روحانیون کاروانها و مدیران دفاتر زیارتی و زائرین برگزار گردید.

این همایش که زائران اعزامهای 93/12/14 لغایت 94/01/29 استان قزوین شرکت داشتند ، با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... قرآن کریم، مداحی مداح اهل بیت آغاز گردید. سپس کارشناس اداره کل بهداشت استان، توصیه های بهداشتی در خصوص رعایت نکات بهداشت فردی و محیطی زائرین جهت جلوگیری از ابتلا به بیماریهای تنفسی و واگیردار را بیان نمود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس شورای اسلامی از دیگر سخنرانان این همایش بودند .ایشان در خصوص سفر عمره مفرده بیان داشتند این سفر یک سفر معنوی بوده که باید از قبل مقدمات آن آماده گردد که اولین مقدمه صله رحم و کسب حلالیت از اقوام و خویشان است. دومین مقدمه کسب روزی حلال بوده که لازم است انسان در طول زندگی با کسب روزی حلال تلاش نموده و با آن مال به زیارت خانه خدا برود که انشاا.. این زیارت هم مورد قبول خداوند است. ایشان سومین مقدمه را انتخاب رفیق خوب و باایمان در سفر دانسته و تأکید کردند در طول 10 روز سفر اگر انسان با رفیق دنیاطلب همراه باشد و فقط به دنبال خرید و یا مسائل دنیایی باشد نمی تواند از این سفر به نحو احسن استفاده نماید اما اگر با رفیقی همراه باشد که اکثر اوقات را در استفاده موثر از اماکن زیارتی و تقرب به سوی خدا کند مطمنا از این سفر معنوی به نحو احسن استفاده کرده و اثرات آن را خواهد دید.

یزدان پناه، مربی مسائل امنیتی و از مدیران باتجربه عمره و عتبات نیز دقایقی در خصوص توصیه های امینت در سفر به ایراد سخنرانی پرداخت. وی عدم بحث و جدل با مامورین سعودی را به زائرین گوشزد نموده و بیان داشت: ما میهمان کشور عربستان هستیم و باید تابع مقررات آنان بوده و به آن احترام بگذاریم. یزدانپناه همچنین نکاتی را نیز در خصوص عدم حمل اشیا گرانقیمت همانند طلاجات را متذکر شد.

سپس سرگرد عبدالهی معاون پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ضمن ارائه آماری از افراد مبتلا به مواد مخدر در جهان و کشور، در خصوص تبعات و مجازاتهای حمل مواد مخدر توسط زائران به کشور عربستان که برای خود زائر، مدیر و روحانی کاروان، نمایندگی حج و زیارت ایران در کشور عربستان، تمامی دست اندرکاران حج و زیارت و در کل برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد مشکل می کند سخنرانی کرد. وی همچنین در خصوص حمل داروهای دیگر به زائرین توصیه کرد: زائرین قبل از سفر حتما با پزشک و مدیر کاروان خود هماهنگی لازم را در این خصوص انجام داده تا مشکلی جهت اعزام نداشته باشند

در خاتمه نیز همایش با اجرای نمادین مناسک عمره مفرده توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج سیدرضا موسوی از روحانیون  حج و عمره و عتبات پایان یافت.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.