پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعزام 6800 زائر البرزی به عمره تا کنون

اعزام 6800 زائر البرزی به عمره تا کنون

سید مرتضی حسینی مدیرحج و زیارت استان البرز گفت: تا كنون 49 كاروان از همشهريان فهيم البرزي جهت انجام مناسک سراسر معنوی عمره مفرده به عربستان مشرف شده اند.

 سید مرتضی حسینی در این گفت‌و‌گو اظهار کرد: از ابتدای عمره امسال تا کنون 6800 زائر به عمره مفرده اعزام شده اند كه از اين تعداد 3751نفر زن و 3030 نفر زائرمرد ،147 نفر عوامل خدمتگزار،46 نفر زير دو سال و 274 نفر در رده سني 2تا 12 سال بوده اند.

وی خاطرنشان کرد : زائرين البرزی از طريق خطوط هوايي ماهان اير(30پرواز)،سعودي اير(15 پرواز) و ايران اير(4 پرواز) به عربستان سعودي اعزام شده اند كه در اين بين سهم هواپيمايي ماهان با 30 پرواز از ساير شركتهاي هواپيمايي بيشتر بوده است كه مقصد 31 پرواز شهر جده و 18 پرواز نيز شهر مدينه منوره  مي باشد.

حسینی درباره افزایش زائران امسال گفت: آمار زائرین امسال نشان دهنده افزایش و رشد تعداد زائران اعزامی به این سفر معنوی است.

مدیرحج و زیارت استان البرز تصریح کرد: به دلیل طرح توسعه عظیم مسجد الحرام و ساخت و سازی که هم اکنون در اطراف آن وجود دارد احتمال افزایش تعداد زائران کم است و میزان کاروان‌ها و زائران برای اعزام به عمره بستگی به تعداد روادیدی دارد که کشور عربستان به ایران ارائه می‌کند.

 

 امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.