پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معرفی واحد امداد و پیگیری عمره مفرده در ستاد مکه مکرمه

معرفی واحد امداد و پیگیری عمره مفرده در ستاد مکه مکرمه
یکی از واحدهای خدمت رسان به زائرین عمره مفرده در مکه مکرمه واحد امداد و پیگیری می باشد. برای اطلاع بیشتر از خدمات این واحد در موسم عمره جاری گفتگویی با آقای حمید میاح مسئول امداد و پیگیری ستاد عملیات عمره مفرده مکه مکرمه انجام دادیم که در ادامه تقدیم خوانندگان می شود.

حمید میاح در گفتگو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به مکه مکرمه مهمترین وظایف واحد امداد و پیگیری را رسیدگی به امور زائران ایرانی فوت شده در مکه مکرمه اعلام کرد و گفت:  از لحظه فوت زائر تا ارسال جنازه به ایران و یا دفن آن در شهر مکه مکرمه با هماهنگی تمامی ارگانهای مربوطه در عربستان اقدامات لازم توسط این واحد انجام می گیرد و اگر خانواده زائر فوت شده برای دفن جنازه متوفی در مکه مکرمه رضایت دهند، در قبرستان شرایع مکه مکرمه دفن می شود و اگر درخواست انتقال به ایران را داشته باشند نسبت به هماهنگی با ارگانهای مرتبط اقدام نموده و جنازه زائر متوفی با مدارک مربوطه به ایران انتقال داده می شود.

وی یکی دیگر از وظایف واحد پیگیری و امداد را پیگیری امور زائرین بازداشتی و زندانی دانست و بیان کرد: زائرینی که بنا به دلایل مختلف بازداشت و یا زندانی می شوند این واحد تا حصول نتیجه پیگیر وضعیت آنان می باشد.

میاح دیگر وظایف واحد پیگیری و امداد را به شرح ذیل عنوان کرد:

- پیگیری امور زائرین تصادفی

- صدور معرفی نامه بیمه برای زائرینی که دچار مصدومیت شده و نیاز به ادامه طول درمان در ایران دارند

- صدور معرفی نامه بیمه طبق قرارداد با شرکت بیمه برای زائرینی که اموال خود را گم نموده اند

- ارسال لوازم گم شده زائرین به صاحبان اصلی و در صورت نداشتن نشانی از آنان ارسال به واحد رفاه سازمان حج و زیارت جهت تحویل به صاحبان آنها

- پیگیری امور نوزادانی که در مکه مکرمه متولد می شوند و دریافت گواهی ولادت از ثبت احوال مکه مکرمه جهت صدور شناسنامه در ایران

- سرکشی از بیماران بستری در بیمارستان

- دریافت برگه عبور از کنسولگری ایران در جده برای زائرینی که گذرنامه خود را مفقود کرده اند جهت خروج از کشور عربستان

- پیگیری مشکلات احتمالی که در هتل ها برای زائرین به وجود می آید و هماهنگی با واحد مربوطه

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.