پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آخرین اطلاعات از روند ورود عمره گزاران به مدینه منوره

آخرین اطلاعات از روند ورود عمره گزاران به مدینه منوره

مدیرکل فرودگاه بین المللی مدینه ضمن تشریح وضعیت پروازهای ورودی عمره گفت: تعداد پروازهای عمره که از ابتدای موسم عمره تا اوایل هفته وارد مدینه شده اند، به ۲۶۹ پرواز می رسد که مربوط به ۱۵ شرکت هواپیمایی خارجی است.

 

به گزارش حج نیوز، عبدالفتاح عطا، مدیرکل فرودگاه بین المللی مدینه منوره گفت: تعداد پروازهای عمره که از ابتدای موسم عمره تا اوایل هفته وارد مدینه شده اند، به 269 پرواز می رسد که این پروازها مربوط به 15 شرکت هواپیمایی خارجی است.

وی افزود: نزدیک به 71 هزار عمره گزار از طریق این پروازها وارد مدینه منوره شده اند. تمام طرفهای فعال در فرودگاه به طور شبانه روزی تحت نظارت مستقیم امیر فیصل بن سلمان، رئیس کمیته حج مدینه منوره و امیر منطقه بر اساس طرح عملیاتی کار می کنند.

وی افزود: فرودگاه مدینه منوره، امکانات و کادر انسانی فراوانی در اختیار دارد که به موفقیت اقدامات مربوط به ورود عمره گزاران و بازگشت آنها به کشورهایشان در زمانی سریع با همکاری تمام طرفهای دولتی ذیربط کمک می کند.

عطا خاطرنشان کرد: آمادگی ها برای موسم عمره امسال از مدتها پیش از آن از طریق تصویب یک طرح منسجم و یکپارچه آغاز شده بود. وی همچنین از هماهنگی با وزارت حج در خصوص تامین اتوبوس های نقل عمره گزاران خبر داد و اعلام کرد: تا کنون هیچ گونه ازدحامی از سوی عمره گزاران در سالنهای فرودگاه رخ نداده است.

مدیرکل فرودگاه مدینه منوره گفت: هدف اصلی از طرح عمره، حفظ امنیت و راحتی عمره گزاران و زائران بر اساس دستورات مقامات بلندپایه عربستان و خدمت به یک میلیون و پانصد هزار عمره گزار و زائر است.

بر اساس این گزارش  فرودگاه مدینه منوره شاهد برنامه های توسعه مستمر طی سالهای گذشته بوده است. این فرودگاه در طول سال، پذیرای عمره گزاران و زائران است و یکی از مهمترین فرودگاههای عربستان به شمار می رود، اهمیت آن با توجه به افزایش روزافزون تعداد حجاج و زائران، سال به سال بیشتر می شود.

شایان ذکر است طی موسم حج سالهای گذشته، یکی از معضلات مهم در بازگشت حجاج به ویژه حجاج کشورمان از مدینه منوره، مربوط به فرودگاه این شهر بود که حجاج ایرانی مجبور می شدند برای بازگشت به میهن چند صد کیلومتر را با اتوبوس تا جده طی کرده و از آنجا از طریق فرودگاه این شهر به ایران برگردند.

روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.