پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد :

اعطای وام یک میلیون تومانی به دانشجویان متقاضی سفر به عتبات عالیات

اعطای وام یک میلیون تومانی به دانشجویان متقاضی سفر به عتبات عالیات

رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش 25 درصدی میزان تقاضای مردم برای اعزام به عتبات عالیات خبر داد و گفت: با دستور العملی که به زودی اعلام خواهد شد، تسهیلات ویژه ای برای اعزام دانشجویان به عتبات عالیات ارائه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» با بیان اینکه طی روزهای گذشته شاهد افزایش 25 درصدی تقاضای مردم برای اعزام به اعتاب مقدسه بوده ایم، گفت : طی جلساتی که اخیراً با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان داشته ایم، این افزایش تقاضا در قشر دانشجوی کشور نیز کاملاً مشهود است.

وی افزود: بر این اساس جلساتی را با بانکهای کشور داشته ایم که بزودی نتایج این جلسات در قالب دستور‌العملی برای ارائه تسهیلات به دانشجویان متقاضی اعزام به عتبات اعلام خواهد داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت در این باره اظهار داشت: دو بانک تجارت و گردشگری متعهد شدند که تسهیلاتی را در قالب وام قرض الحسنه ، بدون سود و با کارمزد 4 درصد با امکان بازپرداخت درازمدت به دانشجویان متقاضی اعزام به عتبات ارائه دهند و امیدواریم با بانک‌های ملی و ملت نیز در خصوص ارائه این تسهیلات به نتیجه برسیم.

اوحدی همچنین تصریح کرد: در خصوص زوجهای دانشجوی متقاضی عتبات نیز این تسهیلات به هر دو زوج ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه با دستور العملی که بزودی اعلام خواهد شد، متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند، گفت: مبلغ این وام یک میلیون تومان خواهد بود که این مبلغ حدود 80 درصد هزینه سفر به عتبات را پوشش خواهد داد.

وی در خصوص ارائه تسهیلات به دانش آموزان برای اعزام به عتبات عالیات بیان کرد: پیش از این تفاهم‌نامه ای با معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش به امضاء رسیده است و یکی از بانک های کشور نیز متعهد شده که خدماتی را در این خصوص به دانش‌آموزان ارائه دهد که البته برای دانش آموزان سقفی برای اعزام وجود داشت که امیدواریم در تفاهم نامه ای که در روزهای آتی به امضا خواهد رسید، همان تسهیلاتی که قرار است به دانشجویان ارائه شود، برای دانش‌آموزان متقاضی اعزام به عتبات در نظر گرفته شود.

 


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.