پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

شعار حج 94 ؛ «حج؛معنويت، بصيرت و همدلي اسلامي»

شعار حج 94 ؛ «حج؛معنويت، بصيرت و همدلي اسلامي»

با تصويب شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، «حج؛معنويت، بصيرت و همدلي اسلامي» به عنوان شعار حج تمتع سال ۱۳۹۴ انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج، جلسه شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، صبح امروز دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ماه به رياست حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر، نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت وسرپرست حجاج ايراني و با حضور آفاي مهندس سعيد اوحدي رييس سازمان حج و زيارت و معاونين بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت برگزار شد.

در اين جلسه با تصويب شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، «حج؛معنويت، بصيرت و همدلي اسلامي» به عنوان شعار حج تمتع سال ۱۳۹۴ انتخاب شد.

براساس اين گزارش، شعار حج هر سال با توجه به شرايط و اولويت‌هاي جهان اسلام انتخاب مي‌شود.

اين گزارش حاكي است، همايش‌هاي فرهنگي و اجرايي حج نيز با بهره گيري از رهنمودهاي امام امت و مقام معظم رهبري و گرايش شعار هر سال تنظيم مي‌شود.

گفتني است، سال گذشته با تصويب شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، «حج؛ معنويت، خود باوري و اتحاد اسلامي» به عنوان شعار حج تمتع سال ۱۳۹۳ اعلام شده بود.

شايان ذكر است، اعزام زايران حج ۹۴، از اول شهريور ماه آغاز مي‌شود و ۶۱ هزار و ۵۰۰ زاير ايراني و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به عنوان عوامل اجرايي به حج تمتع اعزام مي‌شوند.
 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.