پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس ستاد بازسازی عتبات اعلام کرد :

بهره‌برداری از بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(س) در سال ۹۵

بهره‌برداری از بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(س) در سال ۹۵
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از گشایش بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(س) در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک از گشایش بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(س) در سال 95 خبر داد و گفت: طرح توسعه حرم امام علی(ع) موسوم به پروژه صحن حضرت زهرا(س) با 218 هزار متر مربع زیر بنا بزرگترین طرح عمرانی مذهبی جهان اسلام است که بخش زیارتی آن در سال 95 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در خصوص اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: از سال 81 و با سقوط رژیم منحوس بعث، مردم ولایتمدار ایران توفیق بازسازی عتبات را پیدا کردند.

پلارک افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز در همین راستا فعالیت‌های خود را در دو بخش جذب کمک‌ها و نذورات مردمی و اجرای طرح‌های عمرانی سازماندهی کرد.

وی اظهار کرد: در بخش اجرای طرح‌های عمرانی فعالیت‌های ستاد به سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم بندی شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه طرح‌های کوتاه مدت و میان مدت به بهره‌برداری رسیده‌اند، تصریح کرد: امروز وارد مرحله سوم یعنی اجرای طرح‌های مقدسه شده‌ایم که این پروژه‌ها جزو بزرگترین طرح‌های عمرانی جهان اسلام محسوب می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مراجع اعزام مبنی بر اینکه مشارکت در امر بازسازی اعتاب مقدسه یک توفیق بزرگ الهی محسوب می‌شود، اظهار کرد: وزارت نیرو، شرکت‌های تابعه آن و خانواده پرسنل این وزارتخانه، کمک‌های مالی و غیر مالی زیادی را برای بازسازی اعتاب مقدسه اهدا کردند.

پلارک ضمن تجلیل از این مشارکت‌ها، مجموعه وزارت نیرو را پیشتاز و سرآمد نهاد‌های دولتی در امر کمک به بازسازی عتبات عالیات معرفی کرد.

گفتنی است با مشارکت وزارت نیرو و ستاد بازسازی عتبات عالیات، نیروگاه 62 مگاواتی حیدریه در عراق با هدف تأمین برق حرمین شریفین به بهره برداری رسیده است.

همچنین تعدادی دستگاه آب شیرین‌کُن برای رفاه حال زائران در مسیر نجف به کربلا نصب و راه‌‌اندازی شده است.سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.