پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

تدوین طرح جامع برای اعزام ایثارگران به سفر عتبات عالیات

تدوین طرح جامع برای اعزام ایثارگران به سفر عتبات عالیات

مشاور رئیس سازمان حج و زیارت در امور ایثارگران گفت: در موضوع اعزام ایثارگران و خانواده های ایشان به عتبات هیچ محدودیتی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، حجت الاسلام والمسلمین مهدی شهسواری، مشاور رئیس سازمان حج و زیارت در امور ایثارگران، با اشاره به اعزام ایثارگران به سفر عتبات، گفت: در موضوع اعزام ایثارگران و خانواده های این عزیزان به عتبات عالیات، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی افزود: البته وظیفه اصلی ساماندهی سفرهای زیارتی ایثارگران، از جمله عمره و تمتع، عتبات عالیات و مشهد مقدس، به عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در این چند سال، آمار های خوبی در زمینه اعزام ایثارگران به سفرهای زیارتی وجود دارد. با توجه به اینکه ظرفیت اعزام در زمینه عتبات، زیاد است، بنیاد، هر تعداد از ایثارگران و خانواده های آنان را که به ما اعلام کند، ما آمادگی اعزام آنها را داریم.

مشاور رئیس سازمان حج و زیارت در امور ایثارگران، تصریح کرد: در بحث کمک هزینه سفرهای عتبات، برنامه جامعی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، در حال تدوین است که هنوز نهایی نشده است. اما در تلاشیم که به زودی آن را نهایی کرده، تا ایثارگران و خانواده های این عزیزان بتوانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: در سال 93 و در چندین نوبت، کاروان های جانبازان قطع نخاعی و ویلچری را به عتبات اعزام کردیم. و برای هماهنگی محل اسکان مناسب این عزیزان، با توجه به شرایط جسمی آن‌ها، نهایت تلاش صورت گرفت تا جانبازان عزیز سفر راحتی داشته باشند.

حجت الاسلام شهسواری در پایان با اشاره به تاثیرات فرهنگی اعزام زائران ایثارگر، به سفر عتبات، اضافه کرد: قطعاً تاثیرات فرهنگی اعزام به سفرهای عتبات، مخصوصا برای ایثارگران عزیز و خانواده های آنان، بسیار زیاد خواهد بود و سازمان حج و زیارت با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، نهایت سعی خود را به کار خواهد گرفت تا بتوانیم هر سال تعداد این اعزام ها را افزایش دهیم.سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.