پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج خبر داد ؛

دفاتر خدمات زیارتی از پرداخت مالیات معاف شدند

دفاتر خدمات زیارتی از پرداخت مالیات معاف شدند

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد : با تصویب مجلس شورای اسلامی، دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور از پرداخت مالیات معاف شدند.

مهندس «سعید اوحدی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در اینخصوص گفت: موضوع معافیت مالیاتی دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور بیش از 5 سال از سوی سازمان حج و زیارت دنبال می شد که خوشبختانه اخیراً با همکاری خوب مجلس شورای اسلامی این قانون به تصویب رسید.

وی در این باره اظهار داشت: از این پس بر اساس بند «ز» ماده 31 قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور همه دفاتر خدمات زیارتی که در خصوص اعزام زائران به عربستان، سوریه و عراق فعالیت می کنند، نسبت به درآمد این سفرها صد در صد از پرداخت مالیات معاف هستند که این اقدام فرصت خوبی را برای دفاتر خدمات زیارتی کشور فراهم خواهد کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بند «ز» ماده 31 در واقع جایگزین ماده 132 قانون مالیات مستقیم کشور شد، توضیح داد: این قانون به تأیید شورای محترم نگهبان رسیده و از هفته گذشته این قانون ابلاغ شده است.

وی ضمن تقدیر از همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت بیان کرد: امیدواریم با ابلاغی که صورت گرفته، در آینده شاهد تعدیل مناسبی در قیمت سفرهای حج، عمره و اعتاب مقدسه باشیم.

 


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.