پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعلام ظرفیت جدید تمتع برای تهرانی ها / ظرفیت خالی محدود در کاروان های عتبات رمضان

اعلام ظرفیت جدید تمتع برای تهرانی ها / ظرفیت خالی محدود در کاروان های عتبات رمضان
رئیس سازمان حج و زیارت از وجود ظرفیت خالی محدود در کاروان های حج استان تهران خبر داد و گفت: متقاضیان اسناد اولویت دار حج تمتع ثبت نامی تا 31 فروردین 1385 که ثبت نام اولیه آنها در استان تهران انجام شده ، تا پایان خرداد ماه فرصت دارند در این ظرفیت های خالی ثبت نام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس «سعید اوحدی» با بیان اینکه معاینات زائران حج تمتع از 10 روز پیش در سراسر کشور آغاز و در استان تهران معاینات تقریبا بصورت کامل انجام شده است افزود: بر اساس نظر پزشکان متخصص مرکز پزشکی حج و زیارت، تعدادی از زائران به علت نداشتن توانایی جسمی لازم برای انجام مناسک حج، به توصیه پزشکان از سفر منع شده اند که در پی این موضوع در استان تهران ظرفیتی حدود دو کاروان به وجود آمده است.

وی گفت: براین اساس متقاضیان تهرانی که دارای فیش اولویت دار تا تاریخ 85/01/31 هستند می توانند برای نام نویسی در کاروان ها اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه این ظرفیت ها صرفا برای زائران استان تهران است افزود: بر اساس هماهنگی با اداره کل حج و زیارت استان تهران متقاضیان دارای فیش  اولویت دار، تا پایان خرداد برای مراجعه و نام نویسی در کاروان ها فرصت دارند و اگر باز هم ظرفیت خالی وجود داشته باشد، در اوایل ماه مبارک رمضان اطلاع رسانی می شود.

وی افزود: از ویژگی های خوب حج امسال این است که برای نخستین بار اعزام زائران مدینه قبل حدود 10 تا 12 درصد نسبت به پارسال افزایش دارد یعنی حدود ۶۲ درصد از متقاضیان به صورت مدینه قبل مشرف می شوند.

وی گفت: پروازهای تمتع از اول شهریور آغاز می شود و نخستین پرواز به مقصد مدینه منوره انجام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: در هفته های گذشته شاهد افزایش تقاضای سفر به اعتاب مقدسه بوده ایم، به همین علت سازمان حج و زیارت در قالب برنامه ریزی جدید برای نخستین بار برنامه سفر ماه مبارک رمضان را آماده کرد.

اوحدی گفت: با توجه به مدیریت خوبی که در حوزه قیمت گذاری صورت گرفته است امسال توانستیم قیمت های سفرهای عتبات ماه مبارک رمضان را تا 15 درصد کاهش بدهیم.

وی افزود: برنامه های ماه مبارک رمضان بسته های 14 و 23 شبه است تا زائران برای روزه داری با مشکل روبرو نشوند.

اوحدی گفت: بر اساس آخرین گزارش ها، تعداد محدودی ظرفیت خالی در کاروان های عتبات ماه مبارک رمضان وجود دارد و متقاضیانی که در ماه مبارک رمضان قصد تشرف به عتبات عالیات دارند می توانند برای نام نویسی به سامانه www.atabat.org.ir مراجعه کنند.

اوحدی افزود: بسته های سفر ماه مبارک رمضان شامل زیارت نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین است.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.