پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

جزئیات گفتگوی رئیس جمهور با اساتید الازهر

جزئیات گفتگوی رئیس جمهور با اساتید الازهر

رئیس سازمان حج و زیارت جزئیات منتشر نشده گفتگوی رئیس جمهور با سخنگوی الازهر را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر موسوی در بازدید از خبرگزاری فارس در رابطه با همراهی‌اش با رئیس‌جمهور در سفر اخیر به مصر و جلسه با اساتید الازهر گفت: جلسه هیئت ایرانی که با بزرگان الازهر به پایان رسید بنا نبود که رسانه‌ها مصاحبه با رئیس جمهور داشته باشند زیرا مصاحبه‌های رئیس جمهور از قبل مشخص شده بود.

دکترموسوی گفت: زمانی که از جلسه خارج شدیم تعداد زیادی از خبرنگاران آنجا بودند. بنده هنگام مصاحبه رئیس جمهور کنار وی قرار گرفتم که اگر نیازی به ترجمه بود کمک کنم.

مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: در حین انجام مصاحبه احساس کردم که مسئله‌ای از قبل طراحی شده وجود دارد و همان مسائلی که در داخل جلسه مطرح شده بود می‌خواستند در مصاحبه خبری علنی کنند.

حجت الاسلام موسوی افزود: مساله شیعه و سنی و موضوع سوریه از جمله مسائلی بود که در آن جلسه سخنگوی دانشگاه الازهر مطرح شد و ایجاد دولت انتقالی در سوریه نیز یکی از اهداف اجلاس سران بود که آنها می‌خواستند به آن برسند اما این امر صورت نگرفت.

مشاور رئیس جمهور اضافه کرد: تصویب دولت انتقالی در سوریه با تأیید شورای امنیت بود که حضور جمهوری اسلامی ایران در آن اجلاس باعث شد که این مصوبه تأیید نشود و نتیجه این شد که همه باید کاری کنند که خونریزی‌ها در سوریه کمتر شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: در آن مصاحبه خبری می‌خواستند که مشکلات شیعه و سنی و مسئله سوریه را مطرح کنند. آنجا مطرح کردیم که اگر بخواهید مسائل اختلافی رابگویید از این جلسه خواهیم‌ رفت و جلسه را ترک می‌کنیم.

وی ادامه داد: همان شب شبکه بی‌بی‌سی فارس مصاحبه‌ای را پخش کرد و مزدوری را دعوت کرده بودند تا علیه بنده حرف بزند و یک جلسه مفصل توسط بی‌بی‌سی فارسی علیه بنده پخش کردند.

دکتر موسوی در پاسخ به این سؤال که آیا پرتاب کفش نیز به سوی رئیس جمهور صورت گرفته است یا خیر گفت: بنده و سایر اعضای دولت پرتاب کفشی ندیدیم. در جاهایی که می‌رفتیم مانند راس‌الحسین و الازهر استقبال مردم را دیدیم فقط زمانی که در سفارت خودمان همه را آزاد گذاشته بودند تا وارد سفارت شوند زمان حضور رئیس جمهور، اعتراضی از سوی یکی ازخبرنگاران صورت گرفت که این یک امر طبیعی‌است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حضور هیئت ایرانی در اجلاس بسیار کارساز و مفید بود و به نظر بنده در این سفر پیام جمهوری اسلامی ایران بعد از 34سال حضوراً به گوش مردم مصر رسید.
روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.