پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

استقبال مردم ايران از احياي شب‌هاي قدر در عتبات

استقبال مردم ايران از احياي شب‌هاي قدر در عتبات
مدير كل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت اعلام كرد: از استقبال مردم براي حضور در نيمه دوم ماه رمضان در اعتاب مقدس كشور عراق خبر داد و گفت: علاقه‌مندان همچنان براي ثبت‌نام در كاروان‌هاي عتبات عاليات فرصت دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «محسن نظافتي» با اشاره به ارائه بسته سفر ۱۳ روزه و ۲۳ روزه براي حضور در عتبات عاليات طي ماه مبارك رمضان، گفت: ميزان استقبال مردم از اين بسته‌هاي سفر به صورت متوسط بوده است.

وي اعلام كرد: البته تا آغاز ماه مبارك رمضان براي ثبت‌نام در كاروان‌هاي اعزامي به عتبات عاليات فرصت وجود دارد اما بيشتر ثبت‌نام‌هاي صورت گرفته براي اعزام در نيمه دوم ماه مبارك رمضان بوده كه دليل آن علاقه مردم براي برپايي مراسم قدر در حرم‌هاي مطهر ائمه (ع) است.

نظافتي افزود: البته استقبال مردم در سال جاري به دليل ارائه بسته سفري ۱۳ روزه و ۲۳ روزه بيشتر از سال‌هاي قبل بوده است (در سال گذشته فقط بسته سفري هفت روزه به مردم ارائه شده بود) ولي هنوز براي پيش‌بيني ميزان استقبال مردم از سفر به عتبات عاليات طي ماه مبارك رمضان زود است.

وي در پاسخ به سؤالي در خصوص كيفيت اتوبوس‌هاي كه در داخل كشور عراق مورد استفاده زائران ايراني قرار مي‌گيرد، گفت: ناوگاني كه در داخل كشور عراق در اختيار زائران است اتوبوس‌هاي توليد شده در سال‌هاي ۲۰۱۰ به بعد و در يك مسير اتوبوس‌هاي توليد سال‌هاي ۲۰۰۶ به بعد است؛ لذا مشكلي از جهت كيفيت اتوبوس‌ها وجود ندارد و قبل از حركت نيز نمايندگان سازمان حج و زيارت اتوبوس‌ها را مورد بررسي قرار مي‌دهند.

مدير كل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت در ادامه، گفت: چند اتوبوس به صورت احتياط نيز در مسيرها و ايستگاه‌هاي بين‌راهي قرار داده شده است تا در صورت بروز هرگونه مشكلي از آنها استفاده شود.

وي از برگزاري جلسات متعدد ستاد ساماندهي اربعين نيز خبر داد و گفت: ۹ كميته اين ستاد در موضوع‌هاي مختلف توسط همه دستگاه‌هاي مربوطه در حال پيگيري كار هستند.

نظافتي در پايان اعلام كرد: همچنان سفر به سامرا جزو بسته سفر زائران ايراني در عتبات عاليات نيست.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.