پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

فردا؛ مراسم وداع با 270 کبوتر خونین بال آسمان شهادت

فردا؛ مراسم وداع با 270 کبوتر خونین بال آسمان شهادت

عمری پیش‌مان نبوده‌اند و عطر تن‌شان را فراموش کرده‌ایم. اما همین‌که خبر آمدنشان بیاید، سرمست می‌شویم از بوی تن‌شان، و بوی لباس خاکی‌شان که امروز بوی بهارنارنج به خود گرفته. بوی نفس‌شان ـ آن نفسِ بهشتی، که ۲۹ سال با حضرت خورشید دم‌خور بوده شهر را زیر و رو می‌کند. شهر به هم می‌ریزد و همه درباره یک عدد صحبت می‌کنند؛ ۱۷۵.

۱۷۵ غواص و خط ‌شکن، که ۲۹ سال پیش، مردانه، با سکوتی از جنس صبرِ مردانِ مرد، ایستاده بودند. تا آن لحظه‌ی موعود فرابرسد و یکی یکی، با قامتی که خاک هم یارای خم کردن آن را نداشت، از راه برسند. حال و هوای‌مان را عوض کنند، دست‌مان را بگیرند و ما را از کوچه‌پس‌کوچه‌های روزمرگی بیرون بکشند، تا قدری در آستان‌شان نفسی تازه کنیم.

آن‌ها لحظه‌ی موعود را خوب می‌شناسند. عجله نمی‌کنند، اما فراموش‌مان نیز نمی‌کنند. حال‌مان که بد می‌شود، سر می‌رسند. مثل پدرانی که نگران فرزندانشان هستند. تندتند از راه می‌رسند، در آغوش می‌کشندمان و اجازه می‌دهند یک دل سیر در بغلشان اشک بریزیم. آرام که شدیم در گوشمان زمزمه می‌کنند؛ زمزمه‌هایی که هیچ‌جا جز رؤیا شبیه‌شان پیدا نمی‌شود.

به روی‌مان لبخند می‌زنند دستی به سرمان می‌کشند، دست‌شان را جلوی صورت‌مان سایه می‌کنند و رو به خورشید مسیر را یادآوری می‌کنند. گویی این همه سال صبر کرده‌اند، برای همین روز، برای همین لحظه. تا شوقی را در دل‌مان بیندازند.

مأموریتشان ما هستیم، ما آدم‌های همین شهر. که گَردِ رخوت، جلای دل‌مان را گرفته و نفس‌مان را به خس خس انداخته. پس، پا پس نکشیم. به سوی‌شان برویم و از آغوش‌شان بهره‌ گیریم. شاید برات ماه شعبان‌مان را گذاشته باشند برای ۲ روز دیگر؛ سه‌شنبه‌ی موعود!

خانواده بزرگ حج و زیارت ، خادمان ضیوف الرحمان و کارگزاران زیارتی ضمن دعوت به حضور در مراسم تشییع پیکر های مطهر 270 کبوتر خونین بال سال های دفاع مقدس، همگام با ملت همیشه در صحنه و رهروان فرهنگ ایثار و شهادت در آخرین وداع و تجدید پیمان با این شهدای بزرگوار و فراموش نشدنی شرکت خواهند کرد. باشد که یادشان و آرمان هایشان را فراموش نکنیم.

شایان ذکر مراسم بدرقه 270 کبوتر خونین بال دفاع مقدس ساعت 16 فردا (سه شنبه) 26 خرداد ماه از مقابل مجلس شورای اسلامی (میدان بهارستان) برگزار خواهد شد.

پیش از این سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح از کشف پیکر مطهر5 شهید در منطقه فاو، پیکر مطهر 175 شهید در منطقه ابوفلوس،  پیکر مطهر 8 شهید در شلمچه ، پیکر مطهر 21 شهید در مجنون ، پیکر مطهر 40 شهید در شرق دجله و جاده خندق  و پیکر مطهر 21 شهید در منطقه زبیدات  خبر داده بود.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.