پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

برنامه ریزی برای توسعه زیر ساخت های خدماتی زائران عتبات

برنامه ریزی برای توسعه زیر ساخت های خدماتی زائران عتبات

رئیس سازمان حج و زیارت از برنامه ریزی این سازمان برای توسعه زیر ساخت های خدماتی و رفاهی زائران ایرانی عتبات عالیات خبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس «سعید اوحدی»  با اشاره به محدودیت امکانات خدماتی در شهرهای زیارتی عراق اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر هیچ هتل 4 و5 ستاره‌ای در شهرهای زیارتی عراق از جمله کربلا، نجف، کاظمین و سامرا برای ارائه خدمات به زائران ایرانی نداریم.

وی در ادامه افزود: از این رو زائران عزیز باید انتظارات و توقعات خود را با شرایط واقعی عراق متناسب کنند.

اوحدی تصریح کرد: با توجه به شرایط کشور عراق و همچنین با در نظر گرفتن این موضوع که در دوران صدام  وی برای نگهداشتن شهرهای زیارتی در فقر و مظلومیت تلاش می کرد، توسعه اقتصادی به صورت جدی در این شهرها اتفاق نیفتاده است.

رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: از این رو سازمان حج و زیارت با تأسیس دو شرکت «عمران و توسعه امید زائر» و  «توسعه زیرساخت‌های مهر و ماه» تلاش کرده تا از طریق مشارکت شبکه بانکی کشور و بخش خصوصی چه در داخل کشور و چه در عراق، در مسیر توسعه زیرساخت های خدماتی و رفاهی زائران ایرانی عتبات در عراق گام بردارد.

وی در پایان با بیان اینکه بانک‌های ملت، ملی و گردشگری سهامداران شرکت توسعه زیرساخت مهروماه هستند، گفت: امیدواریم با سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها ، شاهد تحول جدی در حوزه افزایش خدمات رفاهی زائران در شهرهای مذهبی عراق باشیم.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.