پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مهندس اوحدی در مراسم معارفه مدیر کل حج و زیارت استان آذربایجان غربی

مهندس اوحدی : خدمت به مردم راز خلقت است

مهندس اوحدی : خدمت به مردم راز خلقت است

معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت گفت: آنچه که عرفا به دنبال راز خلقت بودند، فقط در خدمت به مردم پیدا کردند که از بالاترین فضایل اسلام است.

سعید اوحدی، معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت ،  در مراسم معارفه مدیر کل حج و زیارت استان آذربایجان غربی گفت: یکی از ویژگی های برجسته عمل صالح آن است که باعث رشد و برکت شود و ثمرات آن نیز مایه خیر و برکت باشد.

وی با اشاره به آیات قرآن، تصریح کرد: تمام نعمت های الهی در روی زمین به سوی زوال و نابودی است به جز عمل صالح که همواره در دنیا و آخرت در جریان و پویایی خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز توفیق عظیم خدمت به خلق به ما رسیده است، باشد که در شکرگذاری این نعمت کوتاهی نکرده و برای رشد این جاده خیر و برکت الهی گام های ارزنده برداریم.

اوحدی، با بیان اینکه خدمت به مردم در هر لباس و مقامی مقدس است، گفت: باید در هر مسئولیتی که هستیم خدمت به خلق الله را سرلوحه خود قرار دهیم تا بتوانیم مدیریتی شایسته یک مسلمان را به جرایان بیندازیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در تاریخ حج و زیارت و در راستای دغدغه‌های مقام معظم رهبری توانستیم با مدیریت قیمت و هزینه‌ها در سال گذشته کارهای خوبی را به مرحه اجرا برسانیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت ، بر تاکید مقام معظم رهبری بر صیانت حقوق زائران اشاره کرد و افزود: در راستای عمل به منویات رهبری و مدیریت هزینه‌ها از هر زائری که 2میلیون تومان اضافی دریافت شده بود در مدت 20 روز به حسابشان واریز شد.

اوحدی اظهار داشت: ما توانستیم 500 میلیون تومان در راستای مدیریت هزینه ها صرفه جویی داشته باشیم که به نوبه خود اقدامی بزرگ محسوب می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از نخستین فعالیت های این سازمان در دوسال اخیر 2 قسطی کردن هزینه حج تمتع بود و سود دریافتی زائران نیز با 20 درصد محاسبه می شود.

وی با اشاره به فعالیت های تیم پزشکی در سفر حج تمتع، گفت: با تلاش مسئولان و کمک هلال احمر کشور توانستیم بیش از 60 پزشک زن متخصص و فوق تخصص را به مکه اعزام کنیم که دیگر زائران برای مراجعه به پزشک مرد با مشکل مواجه نشوند.

گفتنی است، در این مراسم دکتر ندیری به عنوان مدیر کل حج و زیارت استان آذربایجان غربی معرفی شد.

مدیریت آذربایجان غربی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام