پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اولین همایش زباندانان حج تمتع 94 استان قزوین برگزار شد.

اولین همایش زباندانان حج تمتع 94 استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان قزوین، اولین همایش زباندانان حج تمتع استان قزوین به منظور آشنایی زائران زائرین زباندان از فرصت پیش آمده جهت تقریب مذاهب ومعرفی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مورخ 18 مردادماه در سالن آمفی تئاتر حج و زیارت استان برگزار شد.

دکتر دایر نخستین سخنران همایش بود. وی با بیان این مطلب که زائران باید با آمادگی کامل به حج مشرف شوند به بیان رمز وحدت بین مسلمین که در زیر سایه توحید است پرداخت.

ایشان محور وحدت بین مسلمین را پیامبر اکرم(ص) و قرآن دانسته و بیان داشتند مسلمین با تقریب مذاهب و نزدیکی به همدیگر می توانند عامل وحدت در جهان شوند که اینکار از طُرق علمی ، فرهنگی و مشترکات دینی انجام می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین حقیقی دومین سخنران همایش به تکنیکها و مهارتهای ارتباط با زائرین سایر کشورها اشاره کرد و با بیان این نکته که خداوند حج را واجب نمود تا همه بشر از تمام دنیا در یک نقطه جمع شوند به بیان منافع این کنگره عظیم اعم از اقتصادی، شناخت پیامبر(ص) و شناخت افکار یکدیگر پرداخت.

استاد ضیغمی سومین سخنران همایش بودند که به معرفی اجمالی نظام جمهوری اسلامی ایران و موفقیتهای چمشگیر آن و مقایسه با نظام سایر کشورها پرداختند.

در پایان نیز حاضرین سوالات خود را پیرامون این موضوعات

مطرح نمودند که از طرف اساتید پاسخ لازم ارائه گردید.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.