پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سرپرست حجاج ایرانی :

هيچ يك از فرائض ديني مسلمانان زيبائي ها و جلوه هاي ديني مناسك حج را ندارد

هيچ يك از فرائض ديني مسلمانان زيبائي ها و جلوه هاي ديني مناسك حج را ندارد
حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر كه امروزدرهمايش توجيهي زائران حج تمتع استان تهران سخن مي گفت فلسفه حج سراسرازمعنويت را نزديكي به خدا دانست و ابراز اميدواري كرد زائران با زدودن تيرگي ها از دل ، با الگوي مشخص و مطمئن به ميهن اسلامي بازگشته و درادامه زندگي شان از اين الگو پيروي كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ، نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت درجمع زائران اعزامي استان تهران گفت: هيچ يك از فرائض ديني مسلمانان زيبائي ها و جلوه هاي ديني مناسك حج را ندارد.

سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اينكه معنويت ، بصيرت و همدلي اسلامي بعنوان شعار مراسم حج تمتع امسال انتخاب شده است از زائران كشورمان خواست كه درمسير تحقق يافتن اين شعار گام بردارند.

حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر كه امروزدرهمايش توجيهي زائران حج تمتع استان تهران سخن مي گفت فلسفه حج سراسرازمعنويت را نزديكي به خدا دانست و ابراز اميد واري كرد زائران با زدودن تيرگي ها از دل ، با الگوي مشخص و مطمئن به ميهن اسلامي بازگشته و درادامه زندگي شان از اين الگو پيروي كنند.

سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اينكه مدينه منوره و مكه مكرمه پر از جلوه هاي روحاني است افزود دراين ميهماني ، خداوند ميزبان زائران است و همه خوبي ها را به انسان هديه مي دهد و زمينه را براي تحول روحي و اخلاقي مردم فراهم مي كند.

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر اهميت حضور هرچه گسترده تر زائران ايراني در اماكن متبركه در مدينه ، مكه و مشعرالحرام را ياد آور شد و گفت در اين اماكن ، جلوه ها و فيوضات رحماني حق به قلب زائر نازل مي گردد تا وي سيراب شود.

نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت به زائران توصيه كرد فرصت حضور در نمازهاي جماعت را در مسجد النبي و مسجد الحرام از دست ندهند و حتي المقدور هيچ نمازي را درهتل ها نخوانند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر گفت ثواب نمازهايي را كه دراين اماكن مقدسه به جماعت خوانده مي شود جز خدا كسي نمي داند.

سرپرست حجاج ايراني ثواب قرائت و تدبر در قرآن درمكه مكرمه را بي نهايت ذكر كرد و افزود وقتي كه قرآن مي خوانيم خدا با ما سخن مي گويد و زماني كه دعا مي خوانيم با بهترين كلمات و محتوا با خدا حرف مي زنيم.

ايشان به زائران توصيه كرد در سرزمين حرمين شريفين با قرائت مضامين عالي وزيباي ادعيه عرفه ، كميل وابوحمزه ثمالي ومناجات شعبانيه از فيوضات رباني هرچه بيشتر بهره ببرند.

سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اينكه زائران درسفرحج باحضور دراماكن مختلف در مكه و مدينه با تاريخ اسلام آشنا مي شوند خطاب به آنان اظهار داشت اين فرصت بي بديل را از دست ندهيد ، يك ماه بطور كامل در اختيار خدا باشيد و صداهاي نفساني را كنار بگذاريد و با عشق به باريتعالي زندگي كنيد. عاشقانه مناسك حج را بجاي آوريد و با بهره برداري خوب از اين سفر، خود را براي همه عمر بيمه نماييد.

نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت فتنه ها و آشوب هايي كه جهان اسلام را دربرگرفته است ياد آورشد و خاطر نشان كرد حجاج ايراني اين فتنه ها را مي شناسند و حواس شان جمع است و مي دانند كه دردنيا چه خبر است و فتنه ها چيست.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر برلزوم دوري از جهالت و كارهاي حرام درمراسم حج تاكيد كرد وافزود امام راحل و مقام معظم رهبري پيشگامان طرح تقريب مذاهب هستند وهدف ما درحج ، همدلي بين مسلمين و وحدت مسلمانان است.

ايشان اضافه كرد برخي رسانه هاي مغرض عليه ما تبليغ مي كنند تا روي افراد جاهل تاثير بگذارند ، براي مقابله با اين توطئه بايد وحدت را به نمايش بگذاريد و وارد مباحث اختلافي و حساسيت برانگيزنشويد. به اقامه نمازاول وقت و خواندن قرآن مقيد باشيد و از نكاتي كه ممكن است به بروز اختلاف و ناراحتي منجرشود دوري كنيد.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت سفر حج را سفري تربيتي و اخلاقي توصيف كرد و از زائران خواست دركنارهمسفران شان اخلاق اسلامي را به نمايش گذاشته و به يكديگر كمك كنند.

سرپرست حجاج ايراني درپايان سخنان خود بخشي از اقدامات صورت گرفته براي خدمت رساني هرچه بهتر به زائران را برشمرد و با اشاره به اينكه تاكنون رواديد پنج هزار زائربيت الله الحرام صادرشده است گفت درحج امسال هيچ مشكلي نداريم و همه چيز براي بهره برداري زائران آماده است.

درهمايش آموزشي توجيهي زائران حج تمتع استان تهران همچين آقاي حميد محمدي معاون حج ، عمره و عتبات سازمان حج و زيارت و حجت الاسلام رحماني مدير حج و زيارت استان تهران تلاش هاي صورت درحوزه اجرا براي ارائه خدمات به زائران دربخش هاي اسكان ، حمل و نقل ، تغذيه و تداركات ، امداد و پزشكي را بيان كردند .

دراين همايش يك روزه كه در استاديوم سرپوشيده دوازده هزارنفري آزادي برگزارگرديد مناسك حج تمتع با توضيحات حجت الاسلام والمسلمين دكتر مظلومي معاون امورفرهنگي بعثه مقام معظم رهبري به صورت نمادين به زائران استان تهران آموزش داده شد.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.