پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت: عمره‌گزاران داروهای تخصصی خود را همراه داشته باشند

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت: عمره‌گزاران داروهای تخصصی خود را همراه داشته باشند

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: ورود داروهای تخصصی به عربستان منع قانونی ندارد و عمره‌گزاران داروهای تخصصی خود را حداقل برای 15 روز با خود داشته باشند.

 سید علی ریاض اظهار داشت: فقط داروهایی ممنوعیت ورود به کشور عربستان را دارند که از مواد مخدر یا آرامبخش تشکیل شده باشد.

نماینده رئیس جمهوری در جمعیت هلال احمر به زائران توصیه کرد که تجویز پزشک معالج را که با خط خوشی هم نوشته شده باشد، در طول سفر به همراه داشته باشند.

وی در مورد اهمیت معاینات قبل از سفر تأکید کرد: زائران معاینات قبل از تشرف را نباید فراموش کنند.

دکتر ریاض معاینات قبل از سفر را برای سالمندان و افرادی که بیماری‌های مزمن دارند ضروری دانست و اضافه کرد: این دسته از زائران حتماً قبل از سفر با پزشک خود مشورت کنند چرا که اگر زائر سلامت کافی نداشته باشد، هم خود از زیارت بهره نخواهد برد و هم عوامل دست اندرکار حج و هم‌کاروانی‌ها از این موضوع معذب خواهند بود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر علت سفر به مدینه منوره را ارزیابی وضعیت بهداشتی درمانی این دو شهر زیارتی و امکانات مراکز درمانی وابسته بیان کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، امسال در چهار ضلع مسجد النبی(ص)، چهار مطب و یک درمانگاه تخصصی در متمرکزترین منطقه جمعیتی زائران ایرانی در ضلع شمال غربی مسجد پیامبر(ص) راه اندازی شده است.

وی در مورد وضعیت دارویی و تجهیزات نیز گفت: وضعیت دارویی و تجهیزات پزشکی این مراکز درمانی عالی است و امسال قبل از حج تمتع با پیش بینی برای یک میلیون زائر، مشکلی از نظر تجهیزات و دارو نداریم.

دکتر ریاض وضعیت بهداشتی هتل‌ها و مراکز پخت غذا در شهر مدینه را مناسب ارزیابی کرد و گفت: نظارت کافی بر عملکرد کادر درمانی و بهداشتی وجود دارد و به لطف خدا، کادر پزشکی حاضر در این مراکز نیز با تجربه و انگیزه عالی مشغول به کارند و به زائران حرم امن الهی و نبوی(ص) خدمت رسانی می‌کنند.

روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.