پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سنندج - دیدار جمعی از کارگزاران زیارتی استان با استاندار کردستان

سنندج - دیدار جمعی از کارگزاران زیارتی استان با استاندار کردستان

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان کردستان ، روز پنجشنبه مورخ 12/06/94 جمعی از روحانیون ، معینه ها ، مدیران ،  عوامل اجرایی کاروانهای حج 94  ، مدیران عامل شرکت های خدمات زیارتی ، پیشکسوتان و پرسنل حج و زیارت استان با استاندار کردستان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار ناظمی جلال مدیر حج وزیارت استان کردستان به نمایندگی از کارگزاران زیارتی گزارشی کلی از اقدامات صورت گرفته در راستای ثبت نام و ساماندهی کاروان های حج تمتع سال 1394 استان کردستان ارائه و از تمامی دستگاهها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی که در عملیات ثبت نام و ساماندهی زائرین حج تمتع 1394 چه بصورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم همکاری داشتند تقدیر و تشکر نمود.

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان نیز  در این دیدار صمیمی که درمحل سالن پیامبر اعظم استانداری صورت گرفت  اظهار داشت: باید به این نکته توجه کرد که از همان دوران آغاز خلقت بشر تا کنون صدها میلیارد نفر متولد شده، زندگی کرده‌اند و از دنیا رفته‌اند که از این تعداد تنها بخشی از آنها مومن و موحد بوده و نیزتنها تعداد اندکی موهبت الهی نصیب آنها شده و در دوران بعثت پیامبر مکرم اسلام زندگی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه باید به دلیل استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران شکرگزار خداوند متعال باشیم، افزود: از میان مسلمانان نیز تعدادی توفیق یافته اند که در زمان 22بهمن 57 و  استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی کرده و درصد بسیار کمی از کل مخلوقات خداوند توفیق اینکه این نظام مقدس و الهی را درک کنند را داشته اند.

استاندار کردستان تصریح کرد: انسان‌های زیادی با سلایق مختلف در مجمع جهانی حج حضور می یابند و مسلما داشتن بصیریت و درک ارزش های والای معنوی برای حضوری موثر و تاثیرگذارتر در مراسم حج  امری ضروری بشمار می رود.

وی گفت: شعار امسال مراسم حج " معنویت، بصیرت و همدلی اسلامی است و قطعا پیروی مسلمانان از اهداف این شعار تاثیر فراوانی بر همدلی و انسجام  مسلمانان و تقویت جایگاه مسلمانان  در منطقه و جهان خواهد داشت.

وی تأکید کرد: برای بهره جستن از برکات معنوی حج  یک رشد عقلانی و معرفتی لازم است  تا انسان لیاقت رفتن به این سفر معنوی را داشته باشد.

استاندار کردستان توانایی معنوی در کنار توانایی مالی و جسمی را از ضروریات حج برشمرد و گفت: در این راستا حجاج و زائر سرزمین وحی باید شناخت کافی از این سفر الهی داشته باشد تا بتواند از این توفیق الهی  بهره مند شود.

زاهدی در بخشی دیگر از سخنانش به لزوم آموزش‌های لازم برای کسب این شناخت معنوی و بصیرتی قبل از اعزام زائران پرداخت و گفت: در حقیقت انسان باید ظرفیت نعمت‌هایی را که خداوند به او می‌دهد داشته باشد تا آن نعمت‌ها را ضایع نکند.

وی تاکید کرد: باید نگاهی مثبت در بحث همدلی در جامعه اسلامی داشته باشیم و همه تلاش خود را برای ایجاد هرچه بیشتر بسترهای تقویت فضای همدلی و انسجام مضاعف کنیم.

استاندارکردستان افزود: آنچه که باید مورد توجه مسلمانان قرار گیرد این است که همه مسلمانان باید بپذیرند در هر زبان، کشور، ملت، مذهب و رنگی که هستند، عضو یک جامعه واحد به عنوان اسلام هستند و در حقیقت دو میلیون مسلمانی که امسال توفیق تشرف به خانه خدا را یافته‌اند باید با دل بپذیرند که از یک جامعه واحد اسلامی هستند.

وی در پایان ، مراسم حج تمتع را مجمع جهانی مسلمانان ذکر کردو اظهار داشت: در این کنگره عظیم جهانی  بسیاری  از مسلمانان با فرهنگ‌ها، سلایق، زبان‌ها، رنگ‌ها و فرق مذهبی مختلف حضور دارند که در حقیقت برای آشنایی و ارتباط بین مسلمانان نیاز به آشنایی با زبان دیگر کشورها نیست و در واقع این ارتباط به صورت تعامل رفتاری بوجود خواهد آمد.                                                       

.                                                                                                    روابط عمومی مدیریت حج و زیارت استان کردستان

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.