پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

عملیات انتقال زائران به مشاعر مقدس کلید خورد

عملیات انتقال زائران به مشاعر مقدس کلید خورد

اولین مرحله انتقال زائران ایرانی خانه خدا به مشاعر مقدس با اعزام زائران اهل سنت به سرزمین مقدس منا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مکه مکرمه ، عملیات اعزام زائران اهل سنت به سرزمین مقدس منا از ساعت 6:30 صبح امروز(سه شنبه 31 شهریور) آغاز شده و تا پیش از ظهر امروز ادامه دارد.

بر اساس این گزارش بیش از 5 هزار زائر ایرانی اهل سنت با 33 دستگاه اتوبوس در سه رد به سرزمین مقدس منا انتقال داده می شوند تا روز ترویه را را براساس دستورات فقه خود در سرزمین مقدس منا وقوف داشته باشند.

این گزارش حاکی است: در عملیات حج امسال همه زائران اهل سنت برای انجام مناسک خود تا پیش از ظهر امروز به سرزمین منا انتقال داده می شوند.

پیش بینی می شود عملیات حجاج اهل تسنن به منا تا یک ساعت آینده به پایان برسد.

این گزارش می افزاید: عملیات اعزام زائران ایرانی به سرزمین عرفات نیز از ساعت 16 امروز آغاز خواهد شد و بدلیل استفاده از اتوبوس های سقف دار تا غروب آفتاب در مرحله اول بانوان زائر به این سرزمین مقدس انتقال داده می شوند.

گفتنی است انتقال 59 هزار نفر از زائران ایرانی(زائران غیر از اهل سنت) به سرزمین مقدس عرفات با 190 دستگاه اتوبوس در سه مرحله تا پایان امشب انجام خواهد گرفت و زائران حج امسال امشب را در عرفات اقامت خواهند داشت تا فردا در مراسم برائت و دعای عرفه شرکت کرده و همچنین از ظهر تا غروب روز نهم ذیحجه را در این سرزمین مقدس وقوف داشته باشند.

روز ترویه روز هشتم ذیحجه است و علت نام گذاری این روز، به این جهت است که بدلیل آنکه در گذشته در منا و عرفات آب وجود نداشت حاجیانی که قصد وقوف در منا و عرفات را داشتند، باید از مکه برای خویش آب تهیه کرده و به همراه خود می بردند که چنین حالتی را ترویه می نامند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.