پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

زائران ایرانی رهسپار سرزمین مقدس عرفات شدند

زائران ایرانی رهسپار سرزمین مقدس عرفات شدند

عملیات اعزام زائران ایرانی به سرزمین عرفات از ساعت 4 بعد از ظهر امروز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مکه مکرمه؛ عملیات اعزام 59 هزار زائر ایرانی(زائران غیر از اهل سنت) از ساعت 4 بعد از ظهر امروز(سه شنبه 31 شهریورماه) با 400 دستگاه اتوبوس که در سه رد به زائران خدمات رسانی می کنند، آغاز شده است.

این گزارش می افزاید: از آنجایی که زائران برای حضور در ایام تشریق در مکه محرم شده و عازم عرفات می شوند و اکثر اتوبوس هایی که زائران را انتقال می دهند، سقف دار هستند، اغلب زائران انتقال داده شده تا غروب آفتاب بانوان هستند.

این گزارش حاکیست: عملیات اعزام زائران ایرانی به عرفات تا بامداد امشب ادامه خواهد داشت و 59 هزار زائر ایرانی امشب در 6400چادر در سرزمین مقدس عرفات اقامت خواهند داشت و فردا صبح همه 64 هزار زائر ایرانی در مراسم برائت از مشرکین شرکت خواهند کرد و بعد از ظهر روز نهم ذیحجه یکصدا با هم دعای عرفه را در این سرزمین مقدس عرفات زمزمه خواهند کرد.

بر اساس این گزارش تا ساعت 18:30 بوقت محلی 15 هزار زائر ایرانی در سرزمین عرفات مستقر شده اند.

گفتنی است تا 5 هزار نفر از زائران ایرانی اهل سنت نیز با 33 دستگاه اتوبوس در 3 رد از ساعت 6:30 تا ساعت 13 امروز به سرزمین مقدس منا انتقال داده شدند تا روز ترویه را در آن سرزمین مقدس وقوف داشته باشند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.