پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

دعاي عرفه در عرفات طنين‌انداز شد

دعاي عرفه در عرفات طنين‌انداز شد
مراسم دعاي روحبخش عرفه در صحراي عرفات و با حضورشكوهمند هزاران زائر بيت الله الحرام در چادر بَعثه مقام معظم رهبري برگزار شد.

دعاي عرفه با زمزمه ده‌ها هزار زائر ايراني در سرزمين عرفات طنين‌انداز شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از عرفات ، مراسم دعاي روحبخش عرفه در صحراي عرفات و با حضورشكوهمند هزاران زائر بيت الله الحرام در چادر بَعثه مقام معظم رهبري برگزار شد.

دراين مراسم كه حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر امير الحاج ايران نيز حضور داشت زائران ايراني دعاي عرفه امام حسين (ع) را زمزمه كرده وبه مناجات و دعا پرداختند.

مراسم دعاي عرفه كه همان وداع امام حسين (ع) با حج است همچنين درديگرچادرهاي زائران ايراني در سرزمين عرفات به صورت منسجم برگزار‌شد و طنين صداي دعاي اين روز از بلندگوهاي نصب‌شده در عرفات ، توجه زائران برخي كشورها را جلب كرد و برخي از آن‌ها را هم به اين مراسم ‌كشاند.

دعاي عرفه پيش ازغروب آفتاب تمام ‌شد و زائران آماده‌ي حركت به سمت مشعرالحرام هستند تا در اين حركت روح خود را آماده‌ي مبازره كنند.

اكنون بيش از يك ميليون و پانصد هزار زائردرسرزمين عرفات حضوردارند و امروزهركدام درگوشه‌اي ازاين سرزمين، به مناجات و دعا پرداختند. كوه رحمت يا جبل‌الرحمه محل تجمع زائران است ، همان‌جايي كه گفته مي‌شود حضرت آدم به گناهش معترف شد و خداوند او را بخشيد، كوهي كه امام حسين (ع) در كنارش دعاي وداع با حج را خواند و رهسپار كربلا شد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.