پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

از سوی معاون اول رئیس جمهور ؛

وظایف ستاد ویژه رسیدگی به حادثه منا ابلاغ شد

وظایف ستاد ویژه رسیدگی به حادثه منا ابلاغ شد
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، وظایف ستاد ویژه رسیدگی به حادثه منا را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، انتقال پیکر جان باختگان به کشور و برنامه ریزی استقبال رسمی از آنها و رسیدگی به وضع مجروحین و انتقال آنها به کشور از جمله وظایف اصلی این ستاد بوده که در حال انجام است.

این ستاد، با عضویت وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، اطلاعات، امورخارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و رؤسای سازمان های هواپیمایی کشوری و حج و زیارت تشکیل شده است.

انتقال پیکر جان باختگان به کشور و برنامه ریزی استقبال رسمی از آنها و رسیدگی به وضع مجروحین و انتقال آنها به کشور از جمله وظایف اصلی این ستاد بوده که در حال انجام است. 
متن مصوبه هیئت وزیران، بدین شرح است:
1- به منظور رسیدگی و پیگیری وضعیت آسیب دیدگان حادثه منا در عربستان و هماهنگی دستگاه های اجرایی، ستادی به ریاست وزیر کشور و با عضویت وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، اطلاعات، امورخارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و رؤسای سازمان های هواپیمایی کشوری و حج و زیارت با وظایف زیر تشکیل می شود:
الف- مدیریت کلیه امور مربوط به حادثه در داخل کشور
ب – انتقال پیکر جان باختگان به کشور و برنامه ریزی استقبال رسمی از آنها
ج – رسیدگی به وضع مجروحین و انتقال آنها به کشور 
د – مدیریت نحوه اطلاع رسانی و ساماندهی فضای رسانه ای
هـ - انتقال پیکر جان باختگان به استان ها و برگزاری مراسم تشییع 
2- سایر ستادهای تشکیل شده در این زمینه باید تحت نظر ستاد مذکور فعالیت کنند.
3- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده دولت جهت بررسی و هماهنگی امور مربوط در کشور عربستان حضور یابد. 
4- وزارت امور خارجه با هماهنگی و همکاری سایر کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای آسیب دیده از حادثه مذکور درخصوص بررسی دلایل وقوع حادثه و همچنین پیشگیری از وقوع حوادث مشابه اقدام مقتضی را به عمل آورد. 

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ 5/7/1394 برای اجرا به وزارت کشور ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، وزارت راه و شهرسازی ، وزارت اطلاعات ، وزارت امورخارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان حج و زیارت ابلاغ کرد.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.